Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Polomarket: Nie jesteśmy zainteresowani rozmowami o przejęciu naszej sieci

Sieć Polomarket nie jest zainteresowana jakimikolwiek rozmowami dotyczącymi przejęcia sieci – informuje zarząd spółki.
Reklama

- Zarząd sieci Polomarket kategorycznie dementuje doniesienia dot. potencjalnego przejęcia sieci Polomarket przez Eurocash. Jednocześnie Prezes Zarządu Polomarket Marcin Sowa informuje, że sieć Polomarket nie jest zainteresowana jakimikolwiek rozmowami i transakcjami tego typu – informuje spółka w komentarzu przesłanym portalowi dlahandlu.pl.

W artykule opublikowanym dziś na naszym portalu analityk Pekao Investment Banking Maria Mickiewicz nie wyklucza, że Eurocash może interesować się akwizycją Polomarketu. Jej zdaniem, ta sieć idealnie pasowałaby do grupy Eurocash pod względem geograficznego rozmieszczenia sklepów. - Eurocash pozostaje w tyle za kluczowymi detalistami jeśli chodzi o skalę działania, zatem wzrost przez akwizycje umożliwiałby skokowe zmniejszanie dystansu do liderów. Na ten moment wydaje się jednak, że priorytetem Eurocashu jest integracja ostatnio przejętych podmiotów w ramach struktury detalicznej – ocenia analityczka Pekao Investment Banking. 

Firma Polomarket została założona w 1997 roku. Zaczynała od 27 sklepów. Dziś POLOmarket to blisko 280 placówek obecnych zarówno w małych, jak i dużych miastach na terenie całej Polski. Sieć na 2019 zapowiada otwarcie 10 sklepów.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum