Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Polska Grupa Detalistów ma być szansą na lepsze jutro dla polskiego handlu

Polska Grupa Detalistów wkrótce będzie skupiała cztery polskie sieci handlowe. Jak się dowiedzieliśmy, na razie firma nie prowadzi rozmów z innymi podmiotami, ale podkreśla, że jest otwarta na współpracę ze wszystkimi polskimi firmami posiadającymi własne magazyny. Do zarządu grupy zgłasza się dużo producentów, którzy chcą wprowadzić swoje produkty na sklepowe półki.
Reklama

Polska Grupa Detalistów to nowy podmiot na polskim rynku FMCG, który od 2019 roku zrzesza krajowe sieci handlowe współdziałające ze sobą w zakresie optymalizacji procesów zakupowych. Wspólne działania w ramach Polskiej Grupy Detalistów kreują nowe obszary negocjacyjne pomiędzy przedstawicielami Grupy a kontrahentami zewnętrznymi oraz zwiększają poziom oszczędności finansowych i czasowych przedsiębiorstw.

- Członkostwo w Grupie, przy zachowaniu najwyższego poziomu profesjonalizmu i jakości obsługi, a także odpowiedniej dozy poufności w zakresie posiadanych bądź negocjowanych warunków handlowych, to szansa na nowe, lepsze jutro polskich podmiotów działających na rynku FMCG - podaje spółka.

Polska Grupa Detalistów powstała na bazie spółki o nazwie ADM Handel. We wrześniu 2019 r. oficjalnie zarejestrowano nowy podmiot z siedzibą w Warszawie przy ulicy Grójeckiej. W Grupie po 50 udziałów o wartości 50 tys. zł mają Zbigniew Paczóski, prezes Topazu i spółka SPS Handel. Kapitał firmy wynosi 100 tys. zł, a  prezesem została Kryspina Czujak związana od lutego 2015 r. z SPS Handel. Członkiem zarządu jest Robert Trandziuk, kupiec spółki Topaz.

Topaz to ponad 120 punktów handlowych w czterech województwach: mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim i lubelskim). Sieć sklepów PRIM MARKET (ponad 60 sklepów w trzech województwach: mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Radę nadzorczą tworzą: Zbigniew Paczóski, Jarosław Bieliński, Marek Szczepanek oraz Mariola Dmochowska.

Na zgodę UOKiKu ws. przystąpienia do Grupy czekają obecnie dwa podmioty: Twój Market i API Market.

Przypomnijmy, że kilka lat temu na polskim rynku powstała już grupa zakupowa - PL Plus. Tworzyli ją: Topaz, Bać-Pol, Piotr i Paweł oraz Polomarket. Niestety podmiot został rozwiązany.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (4)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum