Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Polska Grupa Detalistów poszerza skład o sieć API Market i Twój Market

Do Polskiej Grupy Detalistów utworzonej w 2019 roku dołączają już oficjalnie sieci Twój Market oraz Api Market.
Reklama

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego, wydał zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na utworzenie przez te podmioty wspólnego przedsiębiorcy prowadzącego działalność pod nazwą Polska Grupa Detalistów Sp. z o.o.

Polska Grupa Detalistów Sp. z o.o. to grupa zakupowa działająca na polskim rynku FMCG od 2019 roku. Po decyzji Prezesa UOKiK z dn. 21.04.2020 w jej skład wchodzą sieci handlowe z 100% polskim kapitałem, tj. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Topaz” – właściciel sieci sklepów TOPAZ posiadającej ponad 120 punktów handlowych w czterech województwach: mazowieckim, podlaskim, lubelskim i warmińsko mazurskim; SPS Handel Sp. z o.o. – właściciel sieci PRIM Market z ponad 60 sklepami w trzech województwach: mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim; API Market posiadająca 22 sklepy w województwie mazowieckim oraz Twój Market z 52 punktami handlowymi w dwóch województwach: wielkopolskim oraz kujawsko-pomorskim.

 -Poszerzenie składu Polskiej Grupy Detalistów znacznie umocni pozycję grupy w zakresie kontaktów handlowych z aktualnymi i przyszłymi dostawcami oraz wpłynie na zwiększenie konkurencyjności członków grupy na tle pozostałych sieci handlowych działających w Polsce – przekazało nam biuro prasowe Polskiej Grupy Detalistów.

Zadaniem Polskiej Grupy Detalistów jest konsolidacja negocjacji i zakupów. Celem koncentracji w ramach PGD jest optymalizacja polityki zakupowej, co pozytywnie wpłynie na ofertę sprzedażową w sklepach sieci. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum