Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Polska jednym z czołowych eksporterów lodów

Polska jest w pierwszej dziesiątce największych eksporterów lodów na świecie. W ubiegłym roku sprzedaż za granicę wyniosła ponad 95 tys. ton lodów o wartości 211,7 mln euro – podaje Polski Instytut Ekonomiczny (PIE).
Reklama

Polska jest w czołówce wśród krajów eksportujących lody. W ubiegłym roku udział w światowym eksporcie wyniósł 5 proc., co dało 7. miejsce wśród państw na całej ziemi. Wartość polskiego eksportu lodów wzrosła o 18 proc. w porównaniu z 2019 r. W 2020 r. Polska sprzedała za granicę ponad 95 tys. ton lodów o wartości 211,7 mln euro, czyli 955,09 mln zł, według danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Polska zajmuje również wysokie miejsce pod względem produkcji lodów. Według danych Eurostatu Polska jest 5. producentem wśród państw Unii Europejskiej. Analitycy z PIE zwracają uwagę na fakt, że liczba lodów wytworzonych w Polsce cały czas rośnie i podkreślają, że "w pierwszych czterech miesiącach 2021 r. dynamika wzrostu eksportu lodów przewyższała tę z lat ubiegłych i wyniosła 44 proc. r/r."

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum