Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Polska sieć odzieżowa nad przepaścią. Strata wyższa niż przychody

Po trzech kwartałach br. przychody spółki Prima Moda, sprzedającej galanterię skórzaną, wynoszą blisko 6,4 mln zł wobec 9,8 mln zł w analogicznym okresie 2021 roku. Strata firmy wynosi po dziewięciu miesiącach 6,5 mln zł. W ubiegłym roku Prima Moda była na plusie (zysk netto 491 tys. zł).
Reklama

W samym trzecim kwartale przychody Prima Moda wyniosły 2,15 mln zł a strata netto 753 tys. zł wobec 3,2 mln zł przychodów i  438 tys. zł zysku netto w trzecim kwartale 2021 roku.

Prima Moda w restrukturyzacji

1 października 2022 r. w Krajowym Rejestrze Zadłużonych został złożony wiosek o otwarcie postępowania układowego, a 7 października ukazało się w KRZ obwieszczenie zarządzenia o wpisaniu do repertorium wniosku restrukturyzacyjnego.


Złożony wniosek ma umożliwić spółce nieprzerwane funkcjonowanie na rynku. W związku z agresywnymi działaniami niektórych wierzycieli zostały złożone powództwa z wnioskami o zabezpieczenie roszczenia poprzez zajęcie rachunków bankowych spółki. W sytuacji zajęcia rachunków w wyniku działań niektórych wierzycieli Prima Moda nie byłaby w stanie prowadzić bieżącej działalności handlowej. W ocenie spółki wniosek o otwarcie postępowania układowego umożliwi równe traktowanie wszystkich wierzycieli, zabezpieczając ich słuszne interesy, nie premiując równocześnie tych z wierzycieli, którzy podjęli agresywne działania w odniesieniu do wierzytelności, które spółka uważa za sporne - podano w raporcie.

Prima Moda zabezpiecza majątek

Wobec powyższego w ramach wniosku o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego złożono wniosek o zabezpieczenie majątku spółki poprzez powołanie tymczasowego nadzorcy sądowego, zawieszenie postępowań prowadzonych przez organy egzekucyjne oraz uchylenie zajęć rachunków bankowych. Uwzględnienie powyższych wniosków spowoduje uchylenie dokonanych zabezpieczeń. Ponadto w ramach postępowania układowego możliwe będzie kompleksowe uregulowanie kwestii wierzytelności spornych, w szczególności wobec wierzycieli, których wierzytelności powstały w okresie pandemii, gdy funkcjonowanie sklepów Prima Moda w lokalach handlowych położonych w galeriach, było uniemożliwione przez obiektywne okoliczności. Mimo tych okoliczności część wierzycieli wysuwa wobec spółki roszczenia dotyczące tego okresu - argumentuje firma.

Prima Moda walczy o przetrwanie, fot. za Facebook/PrimaModaSA
Prima Moda walczy o przetrwanie, fot. za Facebook/PrimaModaSA

Prima Moda przebudowuje model biznesowy

Spółka znajduje się obecnie na etapie przebudowywania swojego modelu biznesowego i rozwija działalność na rynkach zagranicznych. - Postępowanie układowe pozwoli na niezakłócone kontynuowanie tego procesu, tak by po jego zakończeniu spółka mogła nie tylko kontynuować bieżącą działalność, ale i wykonywać propozycje układowe wobec wierzycieli - podano.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum