Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Polskie ePłatności: Polacy wydali 100 mln zł, płacąc kartami w polskich kurortach wakacyjnych

W popularnych miejscowościach wypoczynkowych zapłacono bezgotówkowo ponad 1,7 miliona razy, co oznacza prawie 30-procentowy wzrost liczby transakcji w stosunku do sezonu wakacyjnego 2014 - wynika z zestawienia Polskie ePłatności odnoszącego się do transakcji przeprocesowanych przez firmę.
Reklama

W ten sposób Polacy wydali 100 mln zł, płacąc kartą w popularnych miejscowościach wypoczynkowych. Łączna wartość transakcji w poddanych analizie lokalizacjach wzrosła o 20 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku. Stopa wzrostu liczby transakcji w porównaniu z okresem poza sezonem (jesień-wiosna) wyniosła 98 proc. Rekordzistami całego zestawienia pod tym względem okazały się miejscowości nadmorskie: Ustka, Łeba i Władysławowo, gdzie wzrost w stosunku do okresu poza sezonem przyjął wartość od 200 do ponad 500 proc. Udział operacji bezstykowych w całkowitej puli „wakacyjnych płatności” wyniósł 56 proc.
-  Należy pamiętać, że obsługę transakcji w poddanych analizie lokalizacjach oferują również inni inne firmy, co dodatkowo potwierdza ogromną skalę zjawiska. Zestawienie pokazuje, że karta towarzyszy Polakom niezależnie od okoliczności i dla wielu jest dziś podstawowym instrumentem płatniczym – wyjaśnia Janusz Bober, prezes zarządu, Polskie ePłatności. Technologia, np. mPOS, umożliwia akceptowanie kart nawet przez plażowych sprzedawców jagodzianek czy mobilnych handlarzy pamiątek – dodaje Bober.
78 mln zł, czyli ponad 2/3 całkowitej kwoty wydanej przez Polaków na „bezgotówkowych” wakacjach, pochodzi z transakcji dokonanych nad morzem, tj. w Trójmieście, Kołobrzegu, Świnoujściu, Władysławowie, Łebie i Ustce.  W górach tj. w Zakopanem, Świeradowie-Zdroju, Krynicy Zdroju, Szczawnicy, Szklarskiej Porębie i Solinie odnotowano łącznie 200 tys. transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę przekraczającą 14 mln zł. Niemal połowę (43%) z nich stanowiły transakcje zbliżeniowe. Średnia wartość pojedynczej transakcji w górach wyniosła w tym sezonie 77,25 zł, a zatem sporo powyżej wakacyjnej średniej dla wszystkich zbadanych regionów.
Na Mazurach w sezonie wydano bezgotówkowo ponad 4 mln zł. W Giżycku, Mikołajkach, Węgorzewie i Mrągowie zaksięgowano 90 tys. transakcji bezgotówkowych, z których 54% stanowiły operacje zbliżeniowe.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum