Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Polskie marki e-papierosów zdobywają rynki zagraniczne

Polska sieć sprzedaży e-SmokingWorld odnotowała w roku 2013 kilkukrotny wzrost sprzedaży e-commerce w Holandii oraz na rynkach Ukrainy i Rosji. W przyszłym roku specjalistyczne polskie sklepy z e-papierosami powstaną w Holandii. Właściciel sieci wstrzymuje planowane inwestycje na Ukrainie.
Reklama
Oferta polskiej sieci sprzedaży e-SmokingWorld staje się coraz bardziej popularna na rynkach zagranicznych. Jak wynika ze wstępnych danych, tylko w segmencie e-commerce w okresie I-IV kwartału 2013 polska firma odnotowała m.in. blisko 4-krotny wzrost sprzedaży internetowej dla klientów z Holandii. 3-krotnie wzrosła liczba internetowych klientów z Rosji i Ukrainy, dokonujących zakupy w sieci e-SmokingWorld. Jeśli chodzi o platformy zakupowe, nastąpił 3-krotny wzrost zakupów dokonywanych za pomocą urządzeń mobilnych.

Należąca do Grupy CHIC sieć e-SmokingWorld posiada w Polsce ponad 1.000 sklepów specjalistycznych. Jest jednym z liderów na europejskim rynku e-papierosów, właścicielem m.in. marek Volish, Mild, Provog, Cottien, P1.

- Jesteśmy krok przed konkurencją. Skutecznie wdrażamy projekty rozwojowe w zakresie technologii, marketingu i ekspansji na rynkach zagranicznych. W styczniu tego roku planujemy uruchomienie europejskiego centrum logistycznego w Ostrzeszowie. Na początku III kwartału 2014 powinna powstać sieć naszych sklepów specjalistycznych w Holandii. Niestety, planowane w przyszłym roku inwestycje na Ukrainie wstrzymujemy ze względu na niestabilną sytuację polityczną w tym kraju - mówi Patryk Urban, członek zarządu Grupy Chic.

Obecna wartość globalnego rynku e-papierosów jest szacowana na około 2 mld euro. Analitycy obserwujący rynek elektronicznych papierosów przewidują, że w ciągu 10 lat może on objąć swoim zasięgiem rynek tradycyjnych papierosów wart 700 mld dolarów. Według prognoz analityków tylko do roku 2017 wartość tego rynku wzrośnie blisko pięciokrotnie - do 10 miliardów dolarów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum