Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ponad 2 mln aktywowanych bonów turystycznych

Do 1 lipca rodzice aktywowali już ponad 2 mln bonów w ramach programu Polski Bon Turystyczny. Do przedsiębiorców trafiło już ponad 600 milionów zł.
Reklama

W programie Polski Bon Turystyczny, którego celem jest wsparcie rodzin z dziećmi oraz branży turystycznej, zarezerwowano łącznie 4 miliardy złotych. Środki te są przekazywane na pokrycie kosztów wypoczynku oraz wycieczek dla rodzin z dziećmi i trafiają bezpośrednio do przedsiębiorców, którzy przyłączyli się do programu, tj. dokonali rejestracji w bazie podmiotów turystycznych realizujących płatności bonami. Do tej pory Polacy pobrali już ponad 2 mln bonów o łącznej wartości ponad 1,7 mld zł.

- W ożywieniu sektora turystycznego, poszkodowanego przez pandemię, kluczową rolę odgrywa turystyka krajowa. Program Polski Bon Turystyczny stymuluje ją i zachęca rodziny z dziećmi do korzystania z różnorodnych ofert przygotowanych przez właścicieli obiektów noclegowych czy organizatorów wypoczynku. Dzięki temu projekt wspiera polską branżę turystyczną - realizacja bonów u konkretnych podmiotów przekłada się na ich wyższe obroty, utrzymanie miejsc pracy czy rozwój infrastruktury - zaznacza Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.

- Program służy także do promocji obiektów, które są w bazie i mogą przyjmować płatności bonem. Z badania "Turystyczne plany Polaków w pandemii" przeprowadzonego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów wynika, że większość Polaków skorzysta w tym roku z sezonu wakacyjnego i wyjedzie na urlop. Aż 75 proc. respondentów planuje wakacje w kraju. Do spędzania urlopu w Polsce zachęca Bon Turystyczny, co potwierdzają wyniki badania .Z bonu skorzystać chce co szósta osoba wybierająca się na wakacje - podkreślaAndrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

- W bazie przedsiębiorców turystycznych, u których można płacić bonem, jest ponad 25 tysięcy podmiotów. Liczymy, że widząc duży popyt na usługi realizowane za pośrednictwem bonu, właściciele obiektów noclegowych, którzy jeszcze nie dołączyli do programu, zarejestrują się i skorzystają z szansy na zwiększenie obrotów, a turyści będą mieli jeszcze większy wybór oferty odpowiadającej ich potrzebom i zapewniającej bezpieczny rodzinny wypoczynek, m.in. w rosnącej liczbie obiektów, które mogą pochwalić się już Certyfikatem Dobrych Praktyk przyznawanym przez Polską Organizację Turystyczną - dodaje Anna Salamończyk-Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Rodziny, które nie zrealizowały jeszcze bonu, mogą to zrobić do 31 marca 2022 r.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum