Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ponad 30 nowych klientów w portfelu ASM Group

W trzecim kwartale 2018 r. wszystkie spółki zależne giełdowego ASM Group pozyskały łącznie 40 nowych kontraktów, w tym 33 nowych klientów w pięciu krajach europejskich tj. w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii a także we Włoszech (patrz. mapa). Wśród nich znalazły się największe globalne marki m.in. Nokia, Mapei, Bacardi-Martini, De’Longhi, Nutricia, Lindt, Philadelphia.
Reklama

Adam Stańczak – prezes ASM Group – zapowiada utrzymanie dwucyfrowego zwiększenia wyników za sprawą wzrostu organicznego i dalszej konsolidacji wszystkich spółek portfelowych. - Utrzymanie dynamicznego tempa rozwoju to dla nas priorytet. Pozyskanie tak licznej grupy nowych klientów przez spółki z Grupy w Europie zapewni kontynuację wzrostu w II półroczu 2018 r. To też dowód na to, że szybka ekspansja polskiej spółki na rozwiniętych, europejskich rynkach jest jak najbardziej możliwa – podkreśla Adam Stańczak.

Od momentu przejęcia w czerwcu br. niemieckiej grupy Vertikom, ASM Group integruje działalność operacyjną swoich spółek zależnych, czego pierwszym efektem jest pozyskanie kilkudziesięciu nowych klientów. Oddział Vertikom Group w Szwajcarii w ostatnim kwartale zdobył pięć kontraktów dla trzech marek: Belvita, Milka (Mondelez), Philadelphia (Zott), z którymi dotychczas współpracowały spółki Grupy w Polsce tj. Gruppo Trade Service (Mondelez i Zott) i ASM Sales Force (Mondelez). Podobnie włoska spółka Trade, należąca do grupy, pozyskała nowego klienta Lindt, z którym współpracuje Gruppo Trade Service na terenie Polski. Gruppo Trade Service zrealizowała także kolejne kampanie m.in. dla takich marek jak L’Oreal, Herbapol, IDS Borjomi Europe, Energizer i Nutricia.

- Nowi klienci to efekt intensywnej integracji biznesów należących do ASM Group i wykorzystania naszych przewag na zagranicznych rynkach i wsparcie przy przetargach. To stała wymiana wewnętrzna know-how oraz wzmocnienie i poszerzenie kompetencji w spółkach należących do Grupy. Rozwijamy przy tym innowacyjne rozwiązania dla dotychczasowych usług - zaznacza Adam Stańczak.

ASM Group będzie realizować dla nowych klientów usługi nie tylko z zakresu merchandisingu, kampanii promocyjnych, ale także digital marketingu jak również opracowania designu strony www i promocyjnego spotu wideo. Grupa implementuje również kolejne usprawnienia wewnętrzne, dzięki którym procesy obsługi klientów spółek zależnych osiągają najwyższy poziom jakości na wszystkich obsługiwanych przez ASM Group rynkach.

ASM GROUP S.A. jest istniejącą od 20 lat polską spółką holdingową, specjalizującą się w świadczeniu kompleksowych usług outsourcingu i wsparcia sprzedaży. Zarządza grupą kapitałową, w skład której wchodzą spółki zależne prowadzące działalności na terenie Polski (ASM Sales Force Agency, GreyMatters, Gruppo Trade Service Polska, Largo Group, Financial Service Solutions), Włoch (Trade) oraz w krajach DACH - Niemiec, Austrii i Szwajcarii (Verticom Group). Łącznie na wszystkich rynkach spółki ASM GROUP obsługują ponad 1500 klientów.

Przychody ASM GROUP, po pierwszym półroczu 2018 roku, wzrosły o 47,5 proc. osiągając wartość
131,5 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej zwiększył się o 17,5 proc. do 4,66 mln zł, natomiast
zysk netto z działalności kontynuowanej zwiększył się o 49,2 proc. do 3,08 mln zł.
ASM Group jest notowana na rynku głównym GPW od 2016 roku.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum