Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ponad 36 mln zł za ziemię pod rozbudowę Galerii Copernicus

Blisko 36,1 mln zł zapłaci Atrium European Real Estate spółce Apator za działkę w Toruniu. Teren przeznaczony zostanie pod rozbudowę Galerii Copernicus. Obiekt, który liczy obecnie 28,9 tys. mkw. powierzchni urośnie o dodatkowe 16 tys. mkw.
Reklama
Apator poinformował o zawarciu z Galerią Copernicus Toruń 2 ostatecznej umowy sprzedaży nieruchomości, na której znajdowała się siedziba spółki. Cena sprzedaży wynosi 36,072 mln zł, w tym 2 mln zł z tytułu realizacji przez Apator inwestycji drogowej na terenie nieruchomości.

Apator podał w komunikacie, że 21 kwietnia 2011 r. kupujący wpłacił zadatek w wysokości 7 mln zł. Pozostała kwota 22 kwietnia 2011 r. została zdeponowana na rachunku zastrzeżonym przez Apator.

W komunikacie podano, że wypłata środków z rachunku zastrzeżonego nastąpi stopniowo. Ostatnia płatność ma mieć miejsce do 28 lutego 2013 r.
5 lipca 2012 r. nieruchomość została wydana na rzecz Galerii Copernicus Toruń 2.

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal Propertynews.pl, otwarcie nowej części nastąpi w 2013 roku.

Galeria Copernicus zlokalizowana przy ul. Żółkiewskiego 15 dysponujeobecnie powierzchnią sprzedaży wynoszącą 18,4 tys. mkw., na której zlokalizowanych jest 90 sklepów. Największym najemcą jest hipermarket Real o powierzchni ponad 11 tys. mkw.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum