Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ponad 6 tys. pracowników Tesco zamierza strajkować przed świętami

Świąteczna atmosferę w Tesco w Wielkiej Brytanii może zakłócić strajk załogi. Związki zawodowe ogłosiły, że akcja protestacyjna rozpocznie się w 14 magazynach sieci. Strajkować może nawet 6200 pracowników.
Reklama

Związek Usdaw ujawnił, że jego członkowie odrzucili czteroprocentową podwyżkę płac i dołączą do strajkujących pracowników zrzeszonych w związku Unite jeszcze w tym miesiącu.

Tesco, które odpowiada za 27,7 procent rynku spożywczego, twierdzi, że podwyżka płac była „uczciwa i konkurencyjna”. Zdaniem związkowców, biorąc pod uwagę inflację, była to „obniżka płac realnych”.

Strajk w magazynach Tesco

Członkowie Usdaw głosowali za podjęciem strajku w magazynach w Daventry, Goole, Hinckley, Lichfield, Livingston, Peterborough, Southampton oraz w dwóch lokalizacjach w Magor. Joanne McGuinness powiedziała, że członkowie „wysłali jasny komunikat”. - Mamy nadzieję, że firma słucha i wrócą do stołu negocjacyjnego z lepszą umową – kontynuowała.

Związkowcy z Unite rozpoczną strajk 16 grudnia w Antrim, Belfaście, Didcot i Doncaster. Pracownicy magazynów w Doncaster i Didcot wrócą do pracy na dwa dni od 18 grudnia, dając Tesco jedenaście godzin na zawarcie nowej umowy.

Sekretarz generalna Unite Sharon Graham powiedziała: - Nasi członkowie wykroczyli poza swoje obowiązki, aby utrzymać półki Tesco pełne podczas pandemii. Największy i najbogatszy sprzedawca detaliczny w Wielkiej Brytanii powinien nam zaproponować przyzwoitą ofertę płacową.

Rzeczniczka Tesco powiedziała BBC, że sieć będzie w stanie utrzymać zapasy na półkach w okresie świątecznym. Uznała też propozycję płacową Tesco za uczciwą.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum