Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Portfel Atrium rośnie w Polsce

Wartość rynkowa portfela dochodowego Atrium w Polsce (stanowiącego 50,3 proc. portfela nieruchomości dochodowych spółki o łącznej wartości 2,4 mld euro, na który składa się 156 aktywów) wyniosła 1,2 mld euro.
Reklama
Polski portfel Atrium wygenerował wzrost dochodu brutto z najmu (GRI) o 4,5 proc. do poziomu 57,7 mln euro w pierwszych dziewięciu miesiącach 2013 r. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wzrost GRI w ujęciu porównywalnym (like-for-like) według definicji EPRA wyniósł 1,8 proc., do poziomu 56,2 mln euro.
Dochód netto z najmu (NRI) wzrósł o 5,7 proc. do poziomu 58,5 mln euro, natomiast NRI w ujęciu porównywalnym (like-for-like) według definicji EPRA wzrósł o 3,3 proc. do poziomu 57,2 mln euro.
Komercjalizacja (według definicji EPRA) wszystkich 22 aktywów nieznacznie wzrosła do poziomu 97,7 proc. Polski portfel Grupy dodatkowo wzmocniło przejęcie za sumę 151,7 mln euro centrum handlowego Galeria Dominikańska we Wrocławiu. Transakcja ta jest zgodna ze strategią Grupy polegającą na przejmowaniu wysokiej jakości, doskonale zlokalizowanych, dochodowych centrów handlowych w głównych miastach na najważniejszych rynkach działalności Atrium w Europie Środkowej i Wschodniej.
Odnotowano dobrą dynamikę wynajmu w centrum Atrium Felicity w Lublinie. Otwarcie obiektu jest planowane na marzec 2014 r.
Rozpoczęły się prace budowlane związane z rozbudową centrum handlowego Atrium Copernicus w Toruniu. Zawarto już wstępne umowy najmu na 65 proc. powierzchni nowej części, która powiększy obiekt o 17 300 mkw. powierzchni najmu brutto, a także dodatkowe 640 miejsc parkingowych po zakończeniu robót pod koniec 2014 r.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum