Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Nowa sieć dyskontów. Czy wejdzie do Polski?

Grupa Salling, właściciel obecnej w Polsce sieci Netto, tworzy nową sieć sklepów dyskontowych o nazwie Basalt. Czy pojawi się w Polsce?
Reklama

Salling Group uruchamia w Danii nową sieć dyskontów BASALT, która, jak twierdzi, będzie oferować niższe ceny niż tradycyjne dyskonty.

Nowa sieć dyskontów - niższe ceny, krótsze godziny otwarcia

Sieć będzie oferować towary, które są średnio o 15% tańsze niż ceny innych dyskontów, powiedział detalista. Format opiera się na węższym asortymencie i skróconych godzinach otwarcia, aby obniżyć koszty.

Ograniczony asortyment produktów umożliwi Salling Group zmniejszenie liczby tygodniowych dostaw do sklepu.

 

 

Basalt - dyskont sprzedający towary prosto z palety

Towary będą prezentowane w sklepie na paletach i pakowane bezpośrednio na półkach, co zmniejsza koszty obsługi – dodał detalista.

Nowy dyskont nie będzie sprzedawał mrożonek. Niższe koszty energii

Sieć nie będzie oferować chłodzonych lub mrożonych produktów spożywczych, zmniejszając w ten sposób o połowę koszty energii.

W celu dalszego oszczędzania kosztów personelu i energii sklepy BASALT będą wieczorami zamknięte.

Dyrektor generalny Salling Group, Per Bank, wyjaśnił: „Wielu Duńczyków odczuwa poważną presję na swoje finanse osobiste i potrzebuje sklepów spożywczych, aby ułatwić sobie codzienne życie”.
Asortyment produktów

Asortyment produktów BASALT będzie obejmował szeroką gamę podstawowych artykułów spożywczych, które nie wymagają chłodzenia ani zamrażania.

Należą do nich makaron, płatki owsiane, papier toaletowy, pieluchy, pasta do zębów, mleko o przedłużonej trwałości, mąka i pieczywo, a także podstawowy wybór owoców i warzyw.

Ponad 80% artykułów kosztuje mniej niż 20 DKK (2,69 EUR) lub mniej.

Detalista dodał: „Oszczędzamy na operacjach, logistyce i energii, BASAL przekazujemy te oszczędności naszym klientom. Dzięki znacznemu obniżeniu kosztów ogólnych możemy zaoferować Duńczykom najlepsze ceny na rynku na najbardziej podstawowe artykuły spożywcze".

„Podobnie jak wszyscy mamy nadzieję, że ceny spadną, ale z BASALTEM dajemy Duńczykom bardzo konkretną broń przeciwko inflacji”. - podsumowuje sieć.

Kiedy pierwszy dyskonty Basalt?

Pierwszy sklep BASALT zostanie otwarty 11 października w Amager Landevej w Kastrup. Następnego dnia otworzą się dwa kolejne sklepy w Viby Jylland i Prøvestenscentret w Helsingør.

W okresie przedświątecznym detalista planuje otworzyć w całej Danii łącznie 10 sklepów BASALT.

Czy Basalt pojawi się w Polsce? 

Na nasze pytanie firma ostrożnie odpowiada, że aktualne plany obejmują rozwój sieci Basalt w Danii.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum