Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Pracownice pozwą Kaufland o zaległe wynagrodzenia?

W czerwcu ubiegłego roku Państwowa Inspekcja Pracy potwierdziła, że w spółce Kaufland Polska Markety dochodziło do systemowej dyskryminacji osób korzystających z uprawnień rodzicielskich. Od stycznia ta grupa osób miała wyrównywane wynagrodzenia do poziomu reszty pracowników. Zdaniem Organizacji Międzyzakładowej OPZZ „Konfederacja Pracy", to o pół roku za późno.
Reklama

– Związkowcy, którzy wcześniej działali w Jedności Pracowniczej idą dalej i będą domagali się rekompensaty dla pracownic do 36 miesięcy wstecz. Pokrzywdzonych jest co najmniej kilkaset osób. Dokumenty są w przygotowaniu, aktualnie czekamy na pełnomocnictwa od pracowników – mówi Wojciech Jendrusiak, przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej OPZZ Konfederacji Pracy w Kauflandzie.

Stanowisko Inspekcji Pracy, fot. Konfederacja Pracy
Stanowisko Inspekcji Pracy, fot. Konfederacja Pracy

– Chcemy dokonać tego jak najszybciej, bo każda zwłoka od stycznia to mniej w kieszeni pracownika. Po decyzji zarządu Kauflandu sprawa wydaje się być prosta i pokrzywdzone będą mogły liczyć na środki, które otrzymywałyby gdyby nie urodziły dziecka –  dodaje.

"

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum