Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Pracownicy Amazona będą protestować do skutku

W polskim oddziale Amazona trwa spór zbiorowy wszczęty przez Inicjatywę Pracowniczą. Pracownicy domagają się wyższych płac i lepszych warunków pracy. Inicjatywa Pracownicza nie zamierza ustępować. "Wraz z naszymi przyjaciółmi z Niemiec i Francji – protesty w Amazonie mają zasięg ogólnoeuropejski – będziemy protestować tak długo, aż nie zostaną spełnione nasze żądania" - czytamy w oświadczeniu.
Reklama

Znaczna część zatrudnionych w Amazonie, to pracownicy i pracownice tymczasowi, rekrutowani przez agencje Adecco, Manpower i Randstad. Nie otrzymują oni części świadczeń pracowniczych, np. środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, przysługuje im mniej dni urlopu, otrzymują krótsze (nawet dwutygodniowe) umowy, podlegają większej presji, stale narażeni są na zwolnienia, których dokonuje się z dnia na dzień lub w trakcie pracy, bez podania przyczyny.

W przypadku zwolnień z winy pracodawcy nie otrzymują odpraw, obejmują ich krótsze okresy wypowiedzenia. Walka o lepsze płace i warunki pracy w Amazonie dotyczy także pracowników agencyjnych. Dlatego Inicjatywa Pracownicza organizuje kampanię, której celem jest zmiana niekorzystnych warunków zatrudnienia oferowanego przez agencje pracy tymczasowej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum