Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Pracownicy Biedronki bez wolnego w piątki i soboty? Sieć odpowiada

Zakaz handlu w wybrane niedziele zacznie obowiązywać w marcu. Związkowcy Biedronki ostrzegają: kierownicy sklepów dostali wytyczne, by tak układać grafiki, by obsada była pełna w piątki i soboty - informuje gazeta.pl.
Reklama

Przedstawiciele sieci zaprzeczają, by istniał jakikolwiek zakaz brania wolnego w piątki i soboty. 

W przesłanym do redakcji oświadczeniu sieć wyjaśnia:

"W związku ze zmianami, które wejdą w życie w marcu, prowadzimy analizy i konsultacje dotyczące potencjalnych modyfikacji w organizacji pracy naszych sklepów. Ewentualne zmiany w tym zakresie zostaną wypracowane w zgodzie z obowiązującym prawem, w tym dotyczącym praw pracowniczych.

Kluczowi w całym procesie są klienci, którzy oczekują dostępu do świeżych towarów na półkach oraz sprawnej obsługi kasowej. W związku z tym będziemy starali się zapewnić jak największą obsadę w sklepach w czasie zwiększonego ruchu klientów, którego spodziewamy się głównie w piątki oraz soboty, a także w poniedziałki następujące po wolnych niedzielach. Nie oznacza to jednak ograniczania prawa pracowników do urlopu - jeśli pracownik ma zaplanowany i uzgodniony z przełożonym dłuższy urlop obejmujący piątek czy sobotę, będzie mógł go wykorzystać".

Więcej na next.gazeta.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum