Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Pracownicy branży handlowej wspomagają budżet domowy kredytami

W ciągu dziesięciu ostatnich lat produkty i usługi konsumpcyjne zdrożały o niemal 22 proc. Jeśli w naszym przedświątecznym koszyku zakupowym znajdą się podobne artykuły, które kupowaliśmy przed ubiegłorocznymi świętami, to w tym roku zapłacimy za nie średnio o ok. 2,5% więcej.
Reklama

Jak wynika z badania Kantar TNS dla Grupy Kruk więcej niż pozwala na to budżet domowy wydają przedstawiciele branży handlowej. Robi tak ponad połowa pracowników tej branży (57%). Nie planują oni swojego budżetu i często spontanicznie podchodzą do wydatków.

Badanie pokazało, że od świątecznych kredytów i pożyczek najprawdopodobniej stronić będą przedstawiciele sektora edukacji i branży medycznej (odpowiednio 15% i 16%). Zaś przedstawiciele branży budowlanej, częściej niż inni za pomocą kredytu starają się załatać swój domowy budżet. Są oni skłonni wziąć kredyt, którego wartość wynosi 73% ich średniego miesięcznego wynagrodzenia.
Najmniej obaw przed zaciągnięciem kredytu mają też pracownicy branży finansowej. W porównaniu do innych branż, finansiści decydują się na zaciąganie najwyższych kwot kredytów. Stanowią one aż 106% ich średniego, miesięcznego zarobku. 

Badanie „Zachowania finansowe przedstawicieli różnych zawodów - w Polsce i w innych krajach Europy" przeprowadzone zostało przez Kantar TNS S.A. dla KRUK S.A. w październiku br. i wzięło w nim udział łącznie 7000 osób.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum