Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Pracownicy Kauflandu posadzili ponad 9000 drzew

Kaufland wspólnie z pracownikami postanowił przeprowadzić akcję sadzenia lasów w pięciu lokalizacjach w całej Polsce. Łącznie w inicjatywie wzięło udział prawie 200 pracowników Kaufland.
Reklama

W dniach 13, 14 i 18 kwietnia prawie 200 pracowników sieci Kaufland reprezentujących centralę, biura regionalne oraz centra dystrybucyjne w czasie pracy wzięło udział w akcji sadzenia drzew w ramach wolontariatu pracowniczego. Dzięki wspólnym działaniom ponad 9000 sadzonek powiększyło tereny w nadleśnictwach: Rudziniec, Oborniki Śląskie, Piotrków Trybunalski, Bydgoszcz i Drewnica.

Akcja sadzenia drzew była możliwa dzięki współpracy z lokalnymi nadleśnictwami, które udzieliły pracownikom sieci Kaufland instruktażu, przygotowały również sadzonki i teren pod nasadzenia. Wolontariat pracowniczy był nie tylko okazją do wykonania pożytecznej pracy na rzecz ochrony klimatu, ale również integracji. Finałem akcji sadzenia lasu w każdej lokalizacji był wspólny posiłek, a uczestnicy — wśród których znajdowali się nie tylko pracownicy sieci Kaufland, ale często również ich bliscy — otrzymali ekologiczny upominek.

Wspólne zalesianie lokalnych terenów to nie jedyne proekologiczne działanie realizowane przez sieć Kaufland oraz jej pracowników. Firma co roku angażuje się także m.in. w Akcję Sprzątania świata – podczas zeszłorocznej edycji wolontariusze Kaufland z nabrzeżnych terenów Odry zebrali ponad
500 kg odpadów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum