Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Pralniomaty Hi'Shine z nowymi usługami dla biznesu

Pralniomaty Hi’Shine – projekt realizowany wspólnie przez Aqmet (urządzenia), Integer.pl (know-how i technologia) oraz EBS (usługi pralnicze w sieci pralni 5asec) - po roku działalności w Polsce ma 154 urządzenia w Warszawie i Krakowie, zlokalizowane na osiedlach mieszkaniowych, w pobliżu centrów handlowych, biurowców i stacji benzynowych. Planowane jest wdrożenie nowych rozwiązań, m.in. dla biznesu.
Reklama

Pralniomaty Hi’Shine to urządzenia służące do nadawania i odbierania prania, z realizacją usługi przez pralnie chemiczne 5aSec. Pranie można nadawać i odbierać o dowolnej porze dnia czy nocy, w wybranej przez siebie lokalizacji – całodobowa dostępność jest czynnikiem decydującym o wyborze usługi dla 78% klientów, zaś 59% zleca pranie w Pralniomacie Hi’Shine ze względu na bliską odległość maszyny od miejsca zamieszkania lub pracy.

Średnio kwartalnie obserwujemy ponad 200% wzrost liczby transakcji. Najpopularniejszą usługą, z której korzystają nasi klienci jest pranie i prasowanie koszul (58% zleceń), podczas gdy w tradycyjnych pralniach chemicznych, asortyment ten odpowiada tylko za 20% obrotów – mówi Rafał Staszkiewicz, CEO Pralniomatów.
Blisko 62% transakcji jest zlecanych bezpośrednio w Pralniomacie Hi’Shine, natomiast 38% operacji jest zlecanych za pomocą strony internetowej i finalizowanych w Pralniomacie. Jak pokazują preferencje klientów, najczęściej do prania oddawane są koszule (58%). Następne w kolejności są marynarki i żakiety (17%), a także spodnie i spódnice (odpowiednio po 16%).
-Kolejny krok w rozwoju tego biznesu to dynamiczna komercjalizacja, zwiększanie efektywności i rentowości projektu. Liczymy, że Pralniomaty dołączą do niemal 5 tys. zagranicznych Paczkomatów® InPost  – dodaje Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl.
Każde urządzenie umożliwia jednorazowe nadanie nawet do 32 kompletów prania, które następnego dnia – czyste i wyprasowane – jest gotowe do odbioru. Usługę prania można zlecić bezpośrednio przy Pralniomacie Hi’Shine (ten sposób preferuje 62% klientów), definiując kategorię prania na dotykowym monitorze i autoryzując transakcję kodem otrzymanym SMS-em. Klienci mogą też skorzystać ze strony HiShine.pl i sfinalizować transakcję przy Pralniomacie Hi’Shine, korzystając z kodu QR otrzymanego SMS-em (taką ścieżkę wybiera 38% klientów).

Właścicielem i operatorem Pralniomatów Hi’Shine jest spółka Pralniomaty, której udziałowcami są trzej partnerzy: Aqmet – dostawca urządzeń, InPost – dostawca know-how i technologii e-commerce oraz 5aSec - w zakresie usługi pralniczej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum