Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

PRCH: Nowe rozporządzenie dotyczące handlu w galeriach rozwiewa wątpliwości

Nowe rozporządzenie pozwoli wielu najemcom i wynajmującym na natychmiastowe wprowadzenie zmian i rozwianie wątpliwości interpretacyjnych, wynikających z dotychczasowej listy przepisów wprowadzonych 13 marca.
Reklama

Od 21 marca 2020 r. do odwołania obowiązywać będzie czasowe ograniczenie działalność dla najemców, z wyłączeniem sprzedaży: żywności;  produktów kosmetycznych innych niż perfumeryjne i upiększające; artykułów toaletowych i środków czystości; produktów leczniczych, w tym w aptekach lub w punktach aptecznych; wyrobów medycznych; środków spożywczych specjalnego przeznaczenia; gazet; artykułów budowlanych lub remontowych; artykułów dla zwierząt domowych; paliw. Obowiązywać będzie zakaz funkcjonowania wysp handlowych.

Wprowadza się także zakaz prowadzenia działalności usługowej, z wyłączeniem takich usług jak: medyczne, bankowe, ubezpieczeniowe, pocztowe, pralnicze lub gastronomiczne (przygotowanie i dostarczanie żywności). Rozporządzenie nadal odnosi się do obiektów handlowych powyżej 2000 m2.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum