Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Premier proponuje zmienić nazwę urząd pracy na centrum wyboru kariery

Dziś, gdy bezrobocie w Polsce jest drugim najniższym w Europie, może powinniśmy przestać używać nazwy "urząd pracy" i zamienić ją na "centrum wyboru kariery"? - zaproponował w czwartek premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.
Reklama

"Dziś, gdy bezrobocie w Polsce jest drugim najniższym w Europie, może powinniśmy przestać używać nazwy +urząd pracy+, która - jak napisał Morawiecki - kojarzy się ze smutnymi czasami rządów PO, i zamienić je na coś, co bardziej pasuje do dzisiejszego rynku pracownika - np. +centra wyboru kariery+?" - czytamy na Facebooku premiera.

Stopa bezrobocia w Polsce w marcu 2023 roku wyniosła 5,4 proc.

Z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) wynika, że stopa bezrobocia w Polsce w marcu 2023 roku wyniosła 5,4 proc. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy na koniec marca wyniosła natomiast 846,9 tys. W poprzednim miesiącu było to 5,5 proc. i 864,8 tys. osób.

Według danych Europejskiego Urzędu Statystycznego (Eurostat) Polska należy do państw z najniższym poziomem bezrobocia w Unii Europejskiej i plasuje się na drugim miejscu. Niższe bezrobocie jest jedynie w Czechach.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum