Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Prezent pod choinkę dostaje 22 proc. pracowników

22 proc. pracowników deklaruje, że otrzymuje prezenty od pracodawcy z okazji świąt - wynika z badania Nationale-Nederlanden. Jak dodano, średnia wartość upominku to 407 zł - niemal połowa to bony i karty podarunkowe.
Reklama

Jak wynika z badania w Polsce 22 proc. pracowników deklaruje, że otrzymuje prezenty od pracodawcy z okazji świąt.

"Najczęściej są to bony lub karty podarunkowe (46 proc.). Niemal 40 proc. badanych przyznaje, że otrzymało pieniądze wypłacane jako dodatek do wynagrodzenia, a 22 proc. pod firmową choinką znajdzie paczki ze słodyczami, kosmetykami lub kawą" - przekazano w poniedziałkowej informacji prasowej.

Średnia wartość upominku to 407 zł

Dodano, że średnia wartość upominku to 407 zł. Jak zaznaczono, nie uwzględniając gotówkowej formy świątecznego benefitu, ich średnia wartość wynosiłaby 335 zł.

Jak podano, gdyby pracownicy mogli sami wybierać prezent, to 48 proc. badanych zdecydowałaby się na bony i karty podarunkowe do zrealizowania w sklepach spożywczych lub odzieżowych. Częściej były to kobiety (50 proc.), osoby w wieku 50+ (59 proc.) oraz pracownicy sektora publicznego (57 proc.). Bony były wskazywane ponad trzy razy częściej niż paczki dla dzieci (13 proc.). Na podium, wśród najbardziej pożądanych prezentów od pracodawcy znalazły się również bony do księgarni, sklepu z muzyką lub elektroniką (7 proc.). Na taki rodzaj prezentów wskazywali przede wszystkim najmłodsi respondenci.

Badanie sondażowe na zlecenie Nationale-Nederlanden przeprowadzono metodą CAWI przez firmę SmartScope 23-30 listopada 2021 r. na grupie 1086 osób 16+ pracujących zawodowo. 

Pr

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum