Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Prezes Almy: Spółka nie jest na sprzedaż, inwestor zainteresowany częścią akcji mile widziany

Sieć Alma Market, która w całej Polsce ma 46 sklepów, zamierza nadal dynamicznie się rozwijać. W samej Warszawie sieć liczy w sumie na 30-40 lokali, podczas gdy obecnie ma ich 11. Spółka już przejęła część rynku po upadłym Bomi, wchodząc w cztery najbardziej atrakcyjne lokalizacje. W tym roku na inwestycje wyda 20 mln zł - informuje w wywiadzie dla "Parkietu" prezes i największy akcjonariusz Almy Jerzy Mazgaj.
Reklama
Jak mówi Parkietowi Jerzy Mazgaj, spółka nie zamierza przejmować innych sieci, ponieważ na rynku nie widać atrakcyjnych celów do przejęcia. Jeśli będzie przejmować, to raczej pojedyncze sklepy. Na ten rok planuje minimum pięć otwarć. Dla porównania, w 2013 roku Alma otworzyła osiem delikatesów.

Prezes przyznaje, że inwestorzy interesują się Almą, jednak firma nie jest na sprzedaż. - Natomiast jeśli znajdzie się jakiś inwestor zainteresowany zakupem części akcji po rozsądnej cenie, wówczas będzie mile widziany - mówi Jerzy Mazgaj.

Jak mówi, czwarty kwartał 2013 roku był lepszy niż rok wcześniej, ale oczekiwania były jeszcze większe. Tymczasem grudzień trochę rozczarował. - Wyraźnie widać, że na prawdziwe ożywienie gospodarcze trzeba będzie jeszcze poczekać. Sądzę, że druga połowa 2014 roku będzie już bardzo dobra - mówi Jerzy Mazgaj w rozmowie z Parkietem.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum