Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Prezes Biedronki dla Feed: Największym ryzykiem jest zakładanie, że sukces jest pewny

Luis Araujo, prezes Biedronki w wywiadzie dla magazynu Feed, wydawanego przez Jeronimo Martins, mówi, że największym wyzwaniem w jego 22-letniej karierze było przejęcie zarządzania siecią Biedronką, największym biznesem w ramach Grupy Jeronimo Martins.
Reklama

Prezes sieci zdradza, że na początku miał wątpliwości "może nie jestem wystarczająco dobry lub nie mam umiejętności niezbędnych do zarządzania tak dużą firmą". Później jednak przyznaje, że zdał sobie sprawę, że wszystko czego nauczył się od 1995 roku pracując w Jeronimo Martins oraz jego osobiste umiejętności mogą pomóc firmie i przyczynić się do zmiany. Najtrudniejsze było wyzwanie związane ze stworzeniem wizji, którą zespół zrozumie i zechce się zaangażować w jej realizację. Z kolei obecnie największym ryzykiem dla firmy jest zakładanie, że sukces jest pewnikiem - dodaje prezes w wywiadzie.

Luís Araújo pracuje w Jerónimo Martins od 22 lat, od lutego 2012 pełnił funkcję dyrektora generalnego Pingo Doce. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie w Porto oraz uzyskał tytuł MBA na Katolickim Uniwersytecie Portugalii w Lizbonie. Dołączył do Grupy Jerónimo Martins jako Management Trainee, przechodząc później przez różne działy i szczeble kariery: zaczynając od pracy w obszarze marketingu, był następnie odpowiedzialny za systemy informatyczne na poziomie Holdingu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum