Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Prezes Carrefour: segment małych sklepów niezwykle perspektywiczny

- W tym roku uruchomiliśmy już 16 franczyzowych sklepów Carrefour Express, w ciągu dwóch najbliższych miesięcy, ruszy kolejne siedem sklepów m.in. w Warszawie, Ząbkach, Lesznie, Orzechu, Józefosławiu czy Zduńskiej Woli. Takie działanie pozwoli nam wyprzedzić potencjalną konkurencję. Segment małych sklepów jest niezwykle obiecujący i perspektywiczny, nie możemy dać się wyprzedzić naszym konkurentom - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Jean Anthoine, prezes Carrefour Polska.
Reklama

- Kilka tygodni temu otworzyliśmy sklep w miejscowości Brzozów, która liczy 900 mieszkańców. W ostatnim czasie podpisałem kilka kolejnych pozwoleń na otwieranie tego typu placówek w takich miejscowościach.  Wśród 16 otworzonych w tym roku placówek 6-7 to zupełnie nowe, powstałe od zera sklepy. Moją ambicją jest jednak aby poprawić wyniki sklepów, które już działają - wyjaśnia prezes Carrefour Polska.

Jego zdaniem rynek hipermarketów w Polsce jest już nasycony. - Sądzę, że w horyzoncie najbliższych dwóch lat będziemy otwierać najwyżej jeden minihipermarket rocznie. W przypadku supermarketów ze względu na mniejsze nasycenie rynku będzie to kilka placówek rocznie, co najmniej dwie - podsumowuje Jean Anthoine.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum