Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Prezes Emperii: Zakaz handlu w niedziele nie będzie dla nas problemem

Zakaz handlu w niedzielę nie powinien mieć negatywnego wpływu na wyniki finansowe spółki – poinformował prezes Dariusz Kalinowski.
Reklama

- Zakaz handlu nie będzie dla nas większym problemem i nie powinien mieć negatywnego wpływu na wyniki finansowe Emperii. Jako sklep blisko domu nie jesteśmy miejscem niedzielnych wypraw zakupowych. Sklepy takie jak Stokrotka, realizują gros obrotów w sześć dni tygodnia, poza niedzielą. Już w sobotę wieczorem nasze sklepy nie mają takiego ruchu jak przed południem czy w piątek - powiedział na konferencji Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding.
Z drugiej strony zakaz handlu w niedziele oznacza, że nie będzie potrzeby obsadzania 2 zmian niedzielnych, to spowoduje mniejsze wydatki związane z prowadzeniem biznesu. Jednocześnie prezes przyznaje, że  Emperia odczuwa presję na rynku pracy. - Odczuwamy presję na rynku pracy, ale z uwagi na stałą poprawę wydajności jesteśmy w stanie w znacznym stopniu to niwelować. Jednocześnie mocno inwestujemy w obszar związany z satysfakcją pracowników - powiedział prezes. W IV kw. 2017 roku produktywność na 1 pracownika Stokrotki wzrosła o 6 proc. do 34,2 tys. zł z 32,3 tys. zł w IV kw. 2016 roku. Właśnie wzrost produktywności pozwala skompensować gros podwyżek, które objęły i obejmą pracowników sieci. 

W 2017 r. Emperia Holding otworzyła 77 nowych sklepów Stokrotka. W 2018 r. planuje otworzyć ok. 120 sklepów.
 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum