Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Prezes GK Specjał: Dysponujemy sporą pulą środków finansowych przeznaczonych na inwestycje

Ewentualne akwizycje są ważnym elementem naszych zamierzeń inwestycyjnych. Firma dysponuje sporą pulą środków, które przeznaczone są na inwestycje, trudno jednak obecnie jednoznacznie określić na jakie - mówi w firmowym kwartalniku Krzysztof Tokarz, prezes KG Specjał.
Reklama

-  Zastanawiamy się nad tym analizując różne koncepcje i możliwości spożytkowania tych środków i na razie nie chciałbym jeszcze przedstawić konkretnych zamierzeń. W ostatnich miesiącach najwięcej inwestowaliśmy w różnego rodzaju systemy informatyczne służące unowocześnieniu naszego funkcjonowania w coraz trudniejszych warunkach zewnętrznych. Są to inwestycje co prawda kosztochłonne, jednak biorąc pod uwagę ich efektywność i wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw relatywnie tanie, gdyż zwrot poniesionych nakładów może nastąpić dosyć szybko - wyjaśnia prezes.

W 2019 firma przyjęła bardzo ambitny plan rozwoju firmy. Założono że w tym roku obroty wzrosną o co najmniej 25 proc. - Mimo trudnych warunków funkcjonowania, także z powodu pandemii, wyniki pierwszego półrocza wskazują, że plan ten nadal pozostaje w pełni aktualny. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku wzrosty sprzedaży były zgodne z założeniami. Udało się to osiągnąć w dużej mierze dzięki obniżce naszych marż o blisko 10 proc., co zaowocowało także obniżeniem ceny wielu produktów. Oznacza to więc, że przyjęliśmy na siebie odpowiedzialność za utrzymanie,
lub obniżenie cen w naszej ofercie, bowiem ogromna część producentów w tym czasie raczej podwyższała ceny, niż je obniżała - zaznacza Krzysztof Tokarz.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum