Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Prezes ING Bank Śląski: pandemia przyspieszy cyfryzację

Musimy wytworzyć silne społeczeństwo i silną gospodarkę opartą na technologiach cyfrowych – taki jest, zdaniem Brunona Bartkiewicza, prezesa ING Banku Śląskiego, najważniejszy wniosek wypływający z obecnej sytuacji. O tym, jak będzie wyglądała gospodarka po pandemii, debatowano na inauguracyjnej sesji EEC Online „Nowa gospodarka, nowy świat”.
Reklama

- Musimy być przygotowania na tworzenie konkurencyjnej gospodarki niezależnie od tego, ile będzie trwała pandemia i jakie nowe „eventy” będą się pojawiać – mówił Brunon Bartkiewicz, podczas dyskusji. - Mamy do czynienia z nakładaniem się fal technologiczno-klimatyczno-społecznych – dodał.

Jego zdaniem powinniśmy dążyć do jeszcze większej cyfryzacji gospodarki.

- Musimy zainwestować zarówno w infrastrukturę, jak i edukację – podkreślił prezes ING Banku Śląskiego. - Niedopuszczalne jest to, co jeszcze niekiedy widzimy, by dzieci nie miały dostępu do laptopów – dodał.

Edukacja na rzecz cyfrowej gospodarki powinna mieć miejsce na wszystkich szczeblach nauczania. – Każdy, kto kończy uczelnie, powinien umieć funkcjonować w digitalnym świecie – powiedział.

Prezes ING Banku Śląskiego uważa, że zmiany, jakie przynosi pandemia, dają szansę polskiej gospodarce. – Będziemy mieli do czynienia z decentralizacją konsumpcji i wytwarzania – skracanie łańcuchów dostaw i przenoszenie produkcji może być dla naszego kraju wielką szansą – uważa Brunon Bartkiewicz.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum