Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Prezes Mlekovity: Przygotowujemy się do dostarczania produktów do osób w kwarantannie

– Jako firma nieodłącznie związana z rolnictwem mamy doświadczenie w radzeniu sobie ze szczególnymi sytuacjami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się chorób, gdyż mieliśmy już do czynienia z chorobą wściekłych krów, ptasią grypą czy ASF – wiemy, jak się chronić i jak przeciwdziałać rozprzestrzenianiu wirusa. Nasze krowy są zdrowe, a mleka mamy pod dostatkiem – wyjaśnia Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity
Reklama

 

Firma robi wszystko, aby koronawirus się nie rozprzestrzeniał – przestrzega reżimu sanitarno-higienicznego we wszystkich obszarach związanych z produkcją mleka, począwszy od hodowców, skończywszy na sprzedaży towaru. Między innymi ograniczono kontakty międzyludzkie do niezbędnego minimum, firma korzysta z możliwości pracy zdalnej, w tym z przesyłania dokumentów drogą elektroniczną oraz z transakcji bezgotówkowych. W celach prewencyjnych prowadzi też badania personelu.

Grupa Mlekovita w 20 zakładach produkcyjnych codziennie przetwarza 8 mln l mleka od polskich dostawców, pracuje 7 dni w tygodniu w systemie trzyzmianowym. Najważniejszym priorytetem jest zapewnienie dostaw produktów na rynek polski, dlatego zamówienia krajowe realizuje w pierwszej kolejności. W dyspozycji są  32 hurtownie oraz blisko 130 sklepów firmowych Mlekovitka. Dodatkowo Mlekovita przygotowuje się do dostaw bezpośrednich do domów osób objętych kwarantanną.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, firma produkuje zarówno produkty o tzw. długim terminie przydatności do spożycia, takie jak mleko UHT, masło czy sery oraz zwiększyła produkcję produktów o szczególnych właściwościach zdrowotnych, czyli wpływających na zwiększenie odporności, tj. DarPro i WPC 80.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum