Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Prezes PCRT: Naszym podstawowym atutem są zakupy u konkretnych sprzedawców

Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe rozpoczęło niedawno nową inwestycję. Budowa hali targowej przebiega zgodnie z planem. - Za nami rozbiórka starej konstrukcji. Wykonawca rozpoczął już prace ziemne tak, by w maju można było zacząć montaż nowej konstrukcji. Planowany termin zakończenia budowy to październik. Boksów do wynajęcia jest w sumie 45, jednak hala została tak zaprojektowana, by można było dowolnie manewrować powierzchnią, w zależności od potrzeb najemców. Wolnych lokali jest już coraz mniej - mówi Mieczysław Pugawko, prezes PCRT S.A.
Reklama

Czy już wiadomo, co będzie można kupić w nowej hali?
Mieczysław Pugawko, prezes PCRT S.A: Póki co mamy najemców z branży spożywczej – cukierniczej, piekarniczej, mięsno - wędliniarskiej i w niewielkim stopniu przemysłowej. Otwarciem stoiska interesują się także osoby handlujące zdrową żywnością. To pokazuje, że oferta hali będzie bardzo zróżnicowana, co powinno ucieszyć klientów.

Targowisko przy ul. Kawaleryjskiej czeka rozbudowa. Nowe hale mają być gotowe w przyszłym roku, a jedna z nich ma być przeznaczona na handel artykułami spożywczymi. To konkurencja dla PCRT...
M.P: Konkurencja to plus dla klientów. Klient ma prawo wyboru, gdzie zrobić zakupy. Co decyduje o tym wyborze? Na pewno jakość usług, ale też dostępność miejsca. My te atuty mamy. Giełda to miejsce, które dobrze się ludziom kojarzy, które ma ustaloną renomę. W końcu funkcjonujemy na rynku od połowy lat 90-tych. Przy okazji budowy nowej hali powstanie niemal 100 dodatkowych miejsc parkingowych. To ważna rzecz dla klientów, żeby mieć gdzie zaparkować. Z kolei dla najemców ważne jest, by mogli bez przeszkód podjechać do hali z towarem. Dlatego też niektóre boksy handlowe wyposażone zostaną w doki załadunkowe. Towar będzie można wwieźć także dwoma głównymi wejściami. Dużą zaletą dla najemców powinien być fakt, że nowa hala będzie miała własną stację transformatorową. W pełni zabezpieczy ona zwiększone zapotrzebowanie na prąd. Dotyczy to stoisk, gdzie niezbędne są nowoczesne urządzenia chłodnicze. 
Nowe stoiska to jeszcze bogatsza oferta dla kupujących. Przypomnę, że naszym podstawowym atutem są zakupy u konkretnych sprzedawców. Gros klientów ma swoich ulubionych i specjalnie do nich przyjeżdża, czy to po jaja do świątecznych wypieków, czy też sery, wędliny, bądź owoce.

Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe S.A. w Białymstoku to spółka z udziałem Skarbu Państwa, która została zarejestrowana w 1995 roku. Początkowo działała pod nazwą Giełda Rolno-Towarowa S.A. Jej głównym celem jest wynajem powierzchni handlowej. Obecnie działa tutaj ponad 250 punktów sprzedaży, głównie produktów rolno-spożywczych. Prowadzą je producenci i hurtownicy. Obecnie trwa budowa nowej hali handlowej, w której znajdzie się 45 dodatkowych boksów. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum