Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Prezes Tesco zarobił 5,6 mln euro. Teraz czeka na podwyżkę

Ken Murphy, CEO Tesco, otrzymał w latach 2021-22 pakiet wynagrodzeń w wysokości 4,75 miliona funtów (5,6 miliona euro). Szef sieci otrzyma podwyżkę wynagrodzenia jeszcze w tym roku.
Reklama

Raport firmy mówi o tym, że Murphy, który dołączył do Tesco w 2020 roku, ma stałe wynagrodzenie w wysokości 1,54 miliona funtów (1,8 miliona euro) oraz wynagrodzenie związane z wynikami w wysokości 3,21 miliona funtów (3,8 miliona euro).

Murphy otrzyma podwyżkę wynagrodzenia o 2,25% w latach 2022-23, co, jak zauważył, jest niższe niż wzrost płacy w wysokości 5,8% dla pracowników sklepu i centrum obsługi klienta.

Rosnąca inflacja

W zeszłym miesiącu Tesco poinformowało o 36-procentowym skoku zysku w latach 2021-22, ale ostrzegło przed spadkiem w tym roku finansowym, co jest związane z rosnąca presją inflacyjną.

Wiadomość o pakiecie płac Murphy'ego pojawia się trzy dni po tym, jak prezes Tesco, John Allan, powiedział radiu BBC, że był świadkiem, jak klienci Tesco racjonują swoje zakupy żywności.

Ubóstwo żywnościowe

John Allan powiedział, że Wielka Brytania dostrzega prawdziwe ubóstwo żywnościowe i wezwał rząd, aby zrobił więcej, aby pomóc tym, którzy najbardziej cierpią z powodu kryzysu związanego z kosztami życia.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum