Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Prezes Tower Investments: Rynek handlowy w Polsce jest daleki od nasycenia

Rynek od 25 lat jest w fazie wzrostu, w tempie średnio 1,5 proc. rocznie. Jeszcze bardzo daleki od nasycenia, oceniam, że wzrost potrwa jeszcze dekadę. Ale nawet po zamknięciu etapu intensywnej ekspansji takie spółki jak nasza będą mieć mnóstwo pracy. Wejdziemy w fazę rynku dojrzałego, jak obecnie w Niemczech – czyli relokacji sklepów, zmian operatora dla sklepów itd. - mówi Bartosz Kazimierczuk, prezes spółki deweloperskiej Tower Investments, w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.
Reklama

Dodaje, że dziś sieci walczą o pozycję w dużych miastach, co spółka stara się wykorzystać przede wszystkim w Warszawie. - Nasza strategia zakłada, że będziemy równolegle realizować coraz więcej projektów, nawet 25–30 obecnie – mówi.

Bartosz Kazimierczuk przypomina, że głównymi klientami spółki są takie sieci spożywcze jak Biedronka czy Netto, operatorzy stacji benzynowych, sieci fast food. Grono klientów powiększa się z każdym rokiem. 

Spółka kupuje grunty, na których stawia obiekty dla swoich kontrahentów, albo lokale usługowe, które po zaadoptowaniu zostają wynajęte długoterminowo.

Jego zdaniem, zakaz handlu w niedziele, nie powinien odbić się na takich sklepach jak sieci dyskontowe. - Zakaz dotknie bardziej galerie handlowe i duże hipermarkety, gdzie jedzie się na większe zakupy najczęściej w weekend. Dla dyskontów, gdzie robi się codzienne zakupy spożywcze, nie będzie mieć to wielkiego znaczenia.

Spółka budujee nie tylko obiekty dla klientów sieciowych, ale rozwija także markę Shopin. To parki handlowe o powierzchni 1–5 tys. mkw. Do tej pory Tower Investments oddał cztery takie oboekty: w Garwolinie, Płocku, Łodzi i na warszawskiej Pradze w formule City Shopin. - Interesują nas teraz większe miasta, jak: Warszawa, Poznań, Trójmiasto, Wrocław, Kraków. Docelowo, do 2020 r. chcielibyśmy zbudować około 20 takich obiektów.

Przypomnijmy, że notowana na NewConnect deweloperska spółka Tower Investments chce z oferty publicznej pozyskać do 40,05 mln zł brutto. Spółka oczekuje, że wysokość wpływów z emisji wynieść może 40,05 mln zł brutto. Środki z oferty spółka zamierza przeznaczyć na zakup nieruchomości gruntowych i lokali.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum