Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Proces trzech byłych szefów Tesco dobiega końca

Dobiega końca czteromiesięczna rozprawa trzech byłych szefów Tesco w Wielkiej Brytanii, oskarżonych o oszustwo księgowe na ponad 250 mln funtów – informuje serwis esmmagazine.com, za agencją Bloomberg.
Reklama

Podsumowując sprawę w piątek, sędzia Deborah Taylor zrelacjonowała dowody dla ławy przysięgłych. Sednem zarzutów przeciwko byłemu dyrektorowi finansowemu w Wielkiej Brytanii Carlowi Rogbergowi, byłemu szefowi Tesco Chrisowi Bushowi i byłemu dyrektorowi handlowemu Johnowi Scoulerowi jest raport, znany jako "legacy paper" i opracowany przez księgowego Tesco Amit Soni. Zarówno Bush, jak i Scouler twierdzą, że zlecili Soni napisanie raportu, o czym Soni nie zgodził się w swoich zeznaniach.

Jedną z kluczowych kwestii było zastosowanie techniki zwanej "pull forward" - rozpoznawanie dochodu w okresie księgowym innym niż ten, w którym została zaksięgowana. Prokuratura określiła ją jako kluczowy do zarzut.

We wrześniu 2014 r. Tesco poinformowało, że zawyżyło zyski na około 250 mln funtów. Informacja spowodowała spadek wartości rynkowej Tesco o około 2 mld funtów.

Brytyjskie biuro ds. nadużyć finansowych wszczęło dochodzenie i oskarżyło Rogberga, Busha i Scoulera w 2016 r. o oszustwo z powodu nadużycia pozycji i fałszywej księgowości w okresie od lutego do września 2014 r.

Przeczytaj także:

W Londynie trwa proces trzech byłych dyrektorów Tesco

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum