Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Producent kosmetyków dla sieci handlowych zanotował wzrost przychodów o ponad 40 proc.

Skonsolidowane przychody Global Cosmed, producenta kosmetyków i chemii gospodarczej w segmencie marki prywatnej, wzrosły w trzecim kwartale 2015 r. o 40,5 proc. do 61,9 mln zł. Narastająco w ciągu trzech kwartałów tego roku wyniosły 172,0 mln zł i były o 43 proc. wyższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Zysk EBIT i netto w ciągu dziewięciu miesięcy 2015 r. wyniosły odpowiednio 7,3 i 4,8 mln zł.
Reklama

Skonsolidowane przychody w trzech kwartałach br. to 172,0 mln zł wobec 120,3 mln zł przed rokiem. Wpływ na dynamiczny wzrost to efekt zarówno współpracy z dotychczasowymi odbiorcami produktów spółki, jak również pozyskiwanie nowych klientów. To również efekt konsolidacji przejętych w październiku 2014 r. aktywów niemieckiego producenta chemii gospodarczej domal wittol. Zrealizowane przejęcie otwiera przed Global Cosmed szerokie możliwości dalszego rozwoju, szczególnie na rynkach międzynarodowych.

Wygenerowany zysk z działalności operacyjnej w okresie dziewięciu miesięcy 2015 r. kształtował się na poziomie 7,3 mln zł (wobec 7,7 mln zł rok wcześniej), natomiast zysk netto wyniósł 4,8 mln zł (wobec 6,1 mln zł rok wcześniej). Niższy zysk to efekt kilku czynników, w tym m.in. negatywnych różnic kursowych, znacznych kosztów prowadzenia jednocześnie produkcji i przebudowy zakładu produkcyjnego, pracy w godzinach nadliczbowych i nocnych, wynajmu magazynów zewnętrznych, a także kosztów związanych z przejęciem. W związku z nowymi kontraktami i zapotrzebowaniem rynkowym, zakład produkcyjny w Radomiu wykorzystuje pełne moce produkcyjne, co wiąże się z pracą na trzy zmiany, a po stronie kosztów – m.in. ze wzrostem wynagrodzeń dodatkowych pracowników fizycznych.

Dynamiczny wzrost przychodów pokazuje, że Global Cosmed kontynuuje rozwój i systematycznie zwiększa skale prowadzonego biznesu. Realizacja naszej strategii, która zakłada m.in. wykorzystanie potencjału Global Cosmed Domal oraz wzrost sprzedaży eksportowej, powinna mieć korzystny wpływ na wyniki w kolejnych kwartałach. Zawarte kontrakty i perspektywy rynkowe sprawiają, że jesteśmy spokojni o dalszy rozwój spółki – powiedziała Ewa Wójcikowska, prezes Global Cosmed S.A.

Bardzo ważnym, strategicznym elementem rozwoju z punktu widzenia Spółki jest zwiększanie sprzedaży eksportowej.  Na koniec trzeciego kwartału 2015 r. wartość eksportu Global Cosmed S.A. w ujęciu jednostkowym wyniosła 84,7 mln zł (wobec 58,8 mln zł rok wcześniej) co oznacza wzrost o ponad 44% rok do roku. Udział eksportu w przychodach stanowi ponad połowę całkowitej sprzedaży.

Jednocześnie dalszy rozwój spółki zapewni ukończenie inwestycji – rozbudowy zakładu produkcyjnego – realizowanej na terenach Radomia. Przyczyni się to do zwiększenia potencjału produkcyjnego spółki oraz w znaczący sposób wpłynie na efektywność kosztową. Pozytywnym czynnikiem jest również aspekt korzyści finansowych w postaci ulg podatkowych.

Grupa Global Cosmed specjalizuje się w produkcji wyrobów kosmetycznych i chemii gospodarczej dla największych krajowych i międzynarodowych sieci handlowych, w tym również dyskontowych. Wyroby spółki sprzedawane są pod nazwami tych sieci, jako ich marki prywatne (private labels). 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum