Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Producent opakowań przejmuje producenta folii

Firma Coveris ogłasza finalizację następnej strategicznej transakcji na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, czyli przejęcie firmy P.P. D.K. LAMIN Sp. z o.o.
Reklama
  • Trzy lata po otwarciu pierwszego zakładu produkcyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej firma Coveris wciąż poszerza swoją obecność w regionie, tym razem wchodząc na najsilniejszy rynek, czyli do Polski. 
  • Spółka D.K. LAMIN, jako element sieci Coveris, wraz z Coveris Pirtó na Węgrzech stanie się zaawansowanym technologicznie centrum produkcji opakowań w Europie Wschodniej.

Utworzona w 1990 r. firma D.K. LAMIN to producent folii laminowanych i produktów przetworzonych do opakowań elastycznych. Firma skupia się na produkcji opakowań dla żywności, karmy dla zwierząt, środków czystości i higieny osobistej oraz produktów medycznych. Wieloletnie doświadczenie, wiedza i bogata oferta D.K. Lamin doskonale wpisują się w bieżący asortyment Coveris, szczególnie w dziedzinie wspierania strategii rozwoju operacji dotyczących karmy dla zwierząt.

 „W wyniku tej transakcji D.K. LAMIN staje się elementem międzynarodowej sieci, która będzie wspierać nasz rozwój i zabezpieczy długoterminową przyszłość naszej firmy. Niezawodna i silna struktura Coveris stanowi również ogromną zaletę dla naszych klientów”, mówi Paweł Daniluk, dyrektor zarządzający D.K. LAMIN.

„Już dziś jesteśmy bardzo mocnym graczem na rynku karmy dla zwierząt, ale przyjęcie D.K. LAMIN jako najnowszego członka do Grupy Coveris oferuje ogromny potencjał rozwojowy naszej działalności, dzięki wykorzystaniu wartościowych zdolności, wiedzy i fachowego doświadczenia tego przedsiębiorstwa. D.K. LAMIN jest to bowiem firma, która skupia się na błyskawicznie rozwijającym się rynku krajowym. Wraz z Pawłem, właścicielem firmy, który pozostaje jednak z nami na stanowisku dyrektora zarządzającego, zamierzamy wciąż inwestować i wykorzystywać potencjał

Grupa Coveris, z siedzibą w Wiedniu, ma 30 oddziałów w regionie EMEA i zatrudnia ogółem 4100 pracowników. 

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum