Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Producent pieluch dla Biedronki ruszył z zakładem w Radomsku

Belgiski producent materiałów higieny osobistej, dostawca pieluch marki własnej dla Biedronki – firma Ontex otworzyła we wtorek w Radomsku nowy zakład produkcyjny. Do 2020 roku firma zamierza zatrudnić co najmniej 170 osób.

Reklama

Zakład firmy Ontex powstał na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE) w podstrefie Radomsko. Obecny na jego otwarciu prezes ŁSSE Marek Michalik podkreślił, że to ważna inwestycja zarówno dla strefy, jak i miasta oraz okolic.

Dyrektor fabryki Ontex Polska Arkadiusz Banaszek, powiedział, że w infrastrukturę zainwestowano 16 mln euro, ale cała inwestycja to będzie prawie 40 mln euro. Podkreślił, że to pierwszy zakład produkcyjny firmy w Polsce.

Według szefów firmy radomszczański zakład wesprze działalność Grupy Ontex w Europie Środkowej, pozwoli zoptymalizować procesy produkcyjne oraz lepiej obsługiwać klientów z Polski i zagranicy. Głównym klientem firmy w Polsce jest właściciel Biedronki. Dotychczas obsługiwała ona polski rynek importując produkty z Czech.

Według służb prasowych firmy produkty Ontex trafiają do 110 krajów. Firma działa w 21 krajach, a jej główna siedziba znajduje się w belgijskim mieście Aalst.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum