Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Program typu "cashback" za zakupy w sieci wchodzi do Polski

Refunder, szwedzki serwis typu „cashback”, jest dostępny w Polsce. Z Refunder.pl współpracują takie sklepy jak: Frisco.pl, SuperŻywność24.pl, Polskimarket.nl, 4 Strony Smaku.
Reklama

Firma Refunder została uruchomiona w Szwecji w 2013 r. z racji coraz większej popularności e-handlu i trendu smart shoppingu, objawiającego się wyszukiwaniem przez konsumentów okazji podczas robienia zakupów online. Trend ten zawitał także do Polski, i od tego roku Refunder jest również dostępny dla polskich klientów. Do tej pory za zakupy dokonane w internecie wypłacono już ponad 6 milionów złotych zwrotu. Usługa świadczona przez Refunder.pl, daje możliwość zarabiania na zakupach zrobionych online w ponad 500 sklepach takich, jak: Zalando, Douglas, RTV Euro AGD czy Empik. Z Refundera korzysta ponad 150 tysięcy użytkowników, z czego blisko 10 tysięcy to polscy konsumenci. Innowacja programu Refunder polega na tym, że zwrot pieniędzy wydanych na zakupy w sieci otrzymujemy bezpośrednio na konto bankowe. 

W odróżnieniu od systemu kuponowego, czy też punktów zbieranych na kartę, usługa "cashback" firmy Refunder.pl, nie ogranicza konsumenta do określonego rodzaju promocji, czy też systemu punktów, ale dokonuje zwrotu gotówki za wszystkie zakupy, dokonane w wyżej wymienionych butikach lub firmach. To zadziwiające, że ta forma usługi nie jest większym zjawiskiem w Polsce. W Wielkiej Brytanii co dziesiąta osoba jest już włączona w system zwrotu gotówki po dokonanych zakupach. Zaletą tego systemu jest fakt, że konsument może dokonywać zakupów tak, jak to robił dotychczas, otrzymując jednocześnie zwrot gotówki bez żadnych innych zobowiązań, czy pośredników – zaznacza Victor Dahlborg, jeden z założycieli Refunder.

Właściciele sklepów internetowych mogą przyłączyć się do programu Refunder za pomocą sieci afiliacyjnych. Dołączenie sklepu do Refundera nie wiąże się z żadnym ryzykiem – Refunder zwraca prowizję, jeśli klient zwróci zamówiony towar. Warto podkreślić, że osoby kupujące przez Refundera rzadziej dokonują zwrotów towaru – współczynnik ten jest o 50% niższy w porównaniu do średniej wartości zwrotów dla sklepów internetowych. Kupowanie za pośrednictwem Refundera wpływa także na zwiększenie średniej wartości zamówienia o 30-50%.

Refunder.pl to strona „cashback” zapewniająca konsumentom zwrot pieniędzy za wszystkie zakupy dokonane w powiązanych sklepach internetowych. Obecnie z Refundera korzysta 540 sklepów internetowych. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum