Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Projekt "Wilanów Park" nabiera kształtów. Inwestor 7-hektarowego kompleksu zapyta o zdanie mieszkańców dzielnicy

Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwala na uszczegółowienie wizji planowanej inwestycji Wilanów Park. Mieszkańcy Wilanowa będą mieli  okazję, aby wypowiedzieć się na temat nowego, ponad 2-hektarowego terenu zieleni - będącego integralną częścią inwestycji. Pod koniec września firma Ceetrus rozpocznie cykl spotkań pt. Rozmowy Sąsiedzkie, a następnie ogłosi konkurs na zaprojektowanie parku i otoczenia inwestycji, który będzie organizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP.
Reklama

Projekt realizowany przez Ceetrus będzie zlokalizowany u zbiegu ulic Przyczółkowej, Uprawnej, al. Rzeczpospolitej i Karuzela. W ramach inwestycji Wilanów Park - oprócz ponad 2-hektarowego parku o charakterze miejskim - powstanie otwarta także w niedzielę oranżeria, przestrzenie usługowo-handlowe, kino, hotel, biura oraz przestrzenie coworkingowe. Głosy i propozycje dotyczące parku, zebrane w trakcie Rozmów Sąsiedzkich, będą jedną z podstaw do stworzenia wytycznych dla architektów i projektantów.

Teren planowanej inwestycji Wilanów Park zajmuje przestrzeń przeszło 7 ha, z czego ponad 2 ha stanowić będzie park. Mieszkańcy Wilanowa wkrótce będą mogli zgłaszać swoje pomysły i propozycje względem terenów zieleni, a także oranżerii.
 
Wilanów Park jest z założenia inwestycją mixed-use - czyli przestrzenią nowej generacji, łączącą różne funkcje, w tym między innymi tereny zieleni z funkcjami rozrywki, gastronomii i handlu. 

Przypomnijmy, inwestor zakłada, że budowa Wilanów Park może rozpocząć się w przeciągu najbliższych dwóch lat i będzie trwała przez kolejne dwa lata. O projekcie mówi się od 2014 roku. Projekt miał być gotowy w 2016 roku. Jego głównym najemcą miał być Auchan.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum