Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Protesty wobec budowy marketu na terenie dawnego cmentarza

U zbiegu Unickiej i Walecznych w Lublinie ma powstać supermarket. Pobliscy mieszkańcy protestują przeciwko inwestycji. Tłumaczą, że budynek stanie na terenie dawnego cmentarza. Ustawili tablicę z informacją o nekropolii i apelują o wpisanie miejsca do jednego z turystycznych szlaków Lublina - podaje Kurier Lubelski.
Reklama

Budowa marketu stoi obecnie pod znakiem zapytania. Na jego powstanie nie zgodził się wojewódzki konserwator zabytków podkreślając m.in., że na miejscu nadal mogą być ślady pochówków.

Następnie inwestor wycofał swój wniosek o ustalenie warunków zabudowy. - Pod koniec kwietnia złożył go ponownie - informuje Ewa Boguta, zastępca dyrektora Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta w Lublinie. - Nie analizowaliśmy go jeszcze szczegółowo, więc nie mogę powiedzieć czym różni się od poprzedniego - dodaje.

Biuro Architektoniczne "Plewa" podkreśla, że chce uzgodnić z miastem projekt, tak by tym razem konserwator nie miał zastrzeżeń. - Minęło 50 lat od ostatniego pochówku na tym terenie i dlatego mamy prawo tam budować - dodaje.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum