Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

ProVeg: Mleko roślinne w szkole pomoże w dekarbonizacji społeczeństwa

Petycja zainicjowana przez ProVeg International wzywa Komisję Europejską do promowania zdrowego, przyjaznego dla klimatu żywienia. Petycja wzywająca do dopuszczenia mleka roślinnego w ramach unijnego programu "Owoce, warzywa i mleko w szkole", przekroczyła liczbę 35 tys. podpisów.
Reklama

Petycja (schoolmilk.org), która w mediach społecznościowych wykorzystuje hashtag #schoolmilk, daje obywatelom Europy możliwość poparcia włączenia mleka roślinnego wzbogaconego wapniem do posiłków szkolnych jako opcji przyjaznej dla klimatu.

- Mleka roślinne wzbogacone w wapń to zrównoważona i zdrowa opcja, która powinna zostać włączona do programu szkolnego, ponieważ społeczeństwo europejskie przechodzi na dietę opartą w większym stopniu na roślinach - mówi Jasmijn de Boo, wiceprezeska ProVeg. - Oferowanie mleka roślinnego pomoże UE w dekarbonizacji społeczeństwa, a jednocześnie pozwoli na większy wybór tym, którzy nie chcą pić mleka krowiego do posiłku w szkole - dodaje.

Unijny program aktualnie nie obejmuje mleka roślinnego wzbogaconego w wapń, ale Komisja zaprasza opinię publiczną do udziału w procesie konsultacji, który zakończy się 28 lipca 2022 r.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum