Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Przedsiębiorcze kobiety mogą liczyć na pożyczki do 40 tys. zł

Już nie tylko na terenach o najniższym bezrobociu przedsiębiorcze kobiety mogą liczyć na wsparcie. Chodzi o niskooprocentowane pożyczki z Funduszu Pożyczkowego. Fundusz finansowany jest z budżetu państwa przez Ministerstwo Gospodarki, a dystrybuowany przez Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.
Reklama


Od kwietnia tego roku środki z funduszu dostępne były tylko dla kobiet chcących założyć lub rozwijać firmę w wybranych regionach Polski. Pożyczki udzielane były w powiatach, gdzie bezrobocie wśród kobiet było największe. Jednak teraz zasięg geograficzny wsparcia został rozszerzony na teren całej Polski.

Kobiety, które prowadzą lub zamierzają podjąć w Polsce działalność gospodarczą w Polsce mogą pożyczyć od 20 tys. zł do 40 tys. zł. Pożyczka z projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przewidziana jest na 5 lat. Jednak wykorzystanie środków musi nastąpić w ciągu jednego roku od daty otrzymania pieniędzy. Oprocentowanie pożyczki dla kobiet jest stałe i wynosi 2 proc. w stosunku rocznym. Przedsiębiorcza kobieta będzie mogła uzyskać pożyczkę tylko raz w okresie realizacji projektu.

Wsparcie może być przeznaczone na pokrycie wydatków, niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Wydatki jak informuje resort gospodarki na swoich stronach mogą być związane z nabyciem albo wytworzeniem środków trwałych (z wyłączeniem nieruchomości), zakupem usług (z wyłączeniem usług doradczych), zakupem wartości niematerialnych i prawnych, adaptacją obiektów biurowych, produkcyjnych, usługowych lub handlowych, zakupem materiałów i wyposażaniem oraz ustanowieniem lub utrzymaniem zabezpieczenia należytego wykonania zobowiązań wynikających z umowy pożyczki.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum