Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Przekąskowa sieć szuka miejsca w "nowej normalności", ma umowę z Tesco

Pret A Manger ma sprzedawać pieczone smakołyki w sklepach Tesco. Sieć z jedzeniem na wynos zawarła umowę, zgodnie z którą mrożone rogaliki Pret A Manger do wypieku w domu będą sprzedawane w 700 sklepach detalisty.
Reklama

Dyrektor zarządzająca Pret A Manger, Clare Clough, powiedziała, że ​​dressingi i sosy są kolejnymi produktami, które w przyszłości mogą być sprzedawane w supermarketach.

Umowa z Tesco jest próbą dostosowania się Pret A Manger do „nowej normalności” i przeciwdziałania efektom lockdownów, takich jak oczekiwana trwała zmiana wzorców pracy w centrach miast i fala zamykania sklepów.

Sieć ma również nadzieję, że uda jej się pozyskać nowych klientów przed planowanym otwarciem placówek na obszarach podmiejskich.

Należący do niemieckiej grupy inwestycyjnej JAB Holdings, Pret A Manger sprzedaje już kawę za pośrednictwem Amazon, Ocado, Sainsbury’s i Waitrose.

We wrześniu ubiegłego roku firma uruchomiła usługę subskrypcji napojów, która umożliwia klientom wypicie napoju przygotowanego przez baristę do pięciu razy dziennie za 20 funtów miesięcznie.

Pandemia była wyzwaniem dla sieci, a sprzedaż spadła w pewnym momencie o 80 procent. Zeszłego lata Pret A Manger zlikwidował około 2900 miejsc pracy w ramach restrukturyzacji, która doprowadziła do zamknięcia 30 sklepów. W październiku ogłoszono plany zamknięcia kolejnych sześciu sklepów i zwolnienia około 400 osób.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum