Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Przemysław Czarnek radzi: Jedzcie mniej, kupujcie taniej

Można jeść trochę mniej i trochę taniej – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. A tymczasem wielu Polaków jest przerażonych rosnącymi cenami - czytamy na se.pl.
Reklama

Bochenek chleba za 6 zł, litr benzyny 8 zł, gofr z bitą śmietaną i owocami 30 zł. Z takimi cenami wchodzimy w wakacje 2022 r. Polacy są coraz bardziej zniecierpliwieni i zaniepokojeni, tymczasem rząd rozkłada ręce, mówiąc, że za drożyznę odpowiadają czynniki zewnętrzne, a punkt kulminacyjny inflacji jeszcze przed nami.

Szef resortu nauki powiedział "se", że w związku z inflacją nie planuje urlopu w hotelach. "Jadę do znajomych, nie jadę na wypoczynki w hotelach" - oświadczył.

- Czasami coś będziemy pichcić, znajomi zaproszą na obiady, ale bez przesady, drożyzna nie oznacza, że nie można jeść. Można jeść trochę mniej i trochę taniej - powiedział minister cytowany przez "se".

Przemysław Czarnek sprostował swoją wypowiedz: 

"Powiedziałem dziennikarzowi "SE", że z uwagi na drożyznę będę starał się oszczędniej postępować na wakacjach – jeść mniej i taniej. Nie mówiłem tego do Polaków, tylko mówiłem o sobie. To obrzydliwa manipulacja".

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum