Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Przy 8 sklepach Żabka w Bydgoszczy stanęły EKOmaty

Żabka zachęca mieszkańców Bydgoszczy do zbiórki plastiku i metalu oraz darowania opakowaniom drugiego życia, wdrażając rozwiązania zgodne z założeniami gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ). W ramach pilotażowego projektu „Zielona Odnowa” od 19 grudnia rusza zbiórka w pierwszych 8 sklepach, przed którymi stanęły EKOmaty, czyli automaty umożliwiające selektywną zbiórkę opakowań po napojach z plastiku i metalu.
Reklama

Projekt Żabki przyniesie korzyści nie tylko planecie – zebrany surowiec posłuży bowiem do stworzenia nowych opakowań, dzięki czemu mniej śmieci trafi na wysypiska. Zyskają także klienci – za każdą oddaną plastikową butelkę lub puszkę, otrzymać można 50 żappsów. Projekt docelowo ma objąć wszystkie sklepy zlokalizowane na terenie Bydgoszczy.

EKOmaty w Żabce

W Poznaniu, Warszawie i Łodzi testuje już 29 EKOmatów, dzięki którym w sumie zebranych zostało i otrzymało drugie życie niemal 320 tys. sztuk puszek aluminiowych oraz ponad 701 tys. sztuk plastikowych butelek po napojach. Dodatkowo Żabka na opakowaniach produktów marki własnej umieszcza informacje o tym, jak właściwie segregować zużyte opakowania. Dba także o to, by jak najwięcej z nich powstawało z surowców wtórnych – butelki z  materiału pochodzącego w 100% z recyklingu (tzw. rPET) mają napoje wszystkich marek własnych Żabki –  Foodini, Wycisk, S! oraz woda mineralna OD NOWA.

Klienci, którzy wezmą udział w projekcie, zostaną nagrodzeni dodatkowymi punktami lojalnościowymi w aplikacji Żappka, czyli tzw. żappsami – otrzymają 50 żappsów za każde zwrócone opakowanie.

 

Projekt ma charakter pilotażowy i jest podzielony na dwa etapy. W pierwszym, który wystartował 19 grudnia br., przed 8 sklepami w Bydgoszczy stanęły EKOmaty. W drugim – sieć planuje objęcie akcją wszystkich bydgoskich sklepów Żabka. Zebrany w ten sposób surowiec zostanie przetworzony na granulat, z którego producent opakowań wytworzy preformy kolejnych butelek. W ten sposób nie tylko ogranicza się produkcję plastiku, ale także zmniejsza emisję CO₂ do środowiska.

Gdzie znajdują się w Bydgoszczy EKOmaty?

  • ul. Marii Konopnickiej 16b, 16c
  • ul. Rupniewskiego 6
  • ul. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich 6
  • ul. Rybaki 13a
  • ul. Kasztanowa 62
  • ul. Sieroca 17
  • ul. Boya-Żeleńskiego 25
  • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 64a

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum