Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Przychody Miraculum w 2022 roku wyższe o 29 proc. Styczeń gorszy rdr.

Notowana na rynku głównym GPW firma kosmetyczna Miraculum w 2022 roku wygenerowała 43,3 mln zł przychodów w porównaniu do 33,7 mln zł rok wcześniej. W grudniu 2022 spółka wypracowała 2,6 mln zł przychodów.
Reklama

Miraculum rośnie online

W ujęciu narastającym, od stycznia do grudnia, spółka zwiększyła przychody z tytułu sprzedaży w sklepie internetowym, które w tym okresie wyniosły 0,38 mln zł – jest to wzrost o 106 proc. r/r. Nowoczesny kanał dystrybucji na przestrzeni 12 miesięcy 2022 roku wygenerował 16,8 mln zł i jest to wzrost o 36 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2021 roku. Sprzedaż na eksport w omawianym okresie wzrosła o 47 proc. r/r – w 2022 r wyniosła 10,9 mln zł.

W minionym miesiącu spółka zrealizowała sprzedaż do stałych partnerów między innymi z Iraku, Rumunii i Hiszpanii, zrealizowała również pierwszą sprzedaż produktów JOKO do nowego klienta z Arabii Saudyjskiej.

Duży umowa Miraculum na rynku arabskim

- 2023 rok zapowiada się obiecująco. W na pierwszy kwartał zaplanowana jest dostawa zamówienia dla klienta z Arabii Saudyjskiej o wartości 300 tys. USD. Produkty spółki będą dostępne w jednej sieci drogeryjno-aptecznej w tym kraju. To kolejny etap budowania obecności i świadomości marek Miraculum w krajach Zatoki Perskiej. Równolegle, w trwają prace końcowe w zakresie przygotowania produkcji dwóch zamówień o wartości 300 tys. USD oraz 220 tys. USD. Realizacja dostaw jest przewidziana jest na I i II kwartał 2023 r. - komentuje Sławomir Ziemski, członek zarządu Miraculum.

W styczniu 2023 roku spółka wygenerowała niemal 4 mln zł przychodów – o 7 proc. mniej w porównaniu do stycznia 2022, kiedy to wyniosły one 4,3 mln zł. Niższy wynik firma tłumaczy spadkiem akcji in-out z sieciami sklepów rdr.

Miraculum - czy to polska firma

Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna. Firma istnieje na rynku od 1924 roku. Działalność spółki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu, stosując przy tym własne, oryginalne receptury. Spółka skupia w swoim portfolio 11 marek: Miraculum, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum