Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

PTB Nickel wybudowało pod Poznaniem nowy market dla Leroy Merlin

W listopadzie br. firma PTB Nickel zakończyła realizację najnowszej inwestycji sieci Leroy Merlin W Złotnikach k. Poznania. W niespełna 8 miesięcy spółka wybudowała market budowlano-dekoracyjny o łącznej powierzchni użytkowej ponad 13 tys. mkw. Oficjalne otwarcie obiektu, w którym pracę znajdzie 220 osób, zaplanowano na 4 grudnia br.
Reklama

Na działce o łącznej powierzchni 41 tysięcy mkw. wykonano także parking na 400 miejsc postojowych, pełną infrastrukturę drogową dla przyszłych klientów oraz drogi i place obsługujące ruch samochodów ciężarowych.

W nowo wybudowanym obiekcie Leroy Merlin przewidziano szereg ciekawych rozwiązań proekologicznych. Nad dachu sklepu zamontowano panele solarne, które będą wykorzystywane do ogrzewania wody użytkowej. Elewacja budynku wykonana została z elementów drewnopochodnych, natomiast jedną z jej części stanowi tzw. „ściana zielona", którą tworzą rośliny zimozielone. Kwiaty w dziale ogród będą natomiast podlewane deszczówką, gromadzoną w 5000-litrowym zbiorniku. Przy wjeździe do marketu ustawiono lampy z czujnikami zmierzchowymi. Zostały one wyposażone dodatkowo w specjalne, napędzane wiatrem wirniki, które ładują baterie zasilające oświetlenie.

Podpoznański market Leroy Merlin zyskał także dwa darmowe punkty elektrycznego ładowania samochodów. Znajdują się one na parkingu dla klientów, w pobliżu wejścia głównego. Na terenie sklepu będzie można także korzystać z bezpłatnego Wi-Fi. - wyjaśnia Filip Siudziński, kierownik projektu PTB Nickel.

Obiekt został wyposażony m.in. w instalację tryskaczową, dla której źródłem wody jest zbiornik przeciwpożarowy. Natomiast od strony ulic Złotnickiej i Krzemowej zamontowano ekran akustyczny, który ma za zadanie chronić pobliskie osiedle Grzybowe przed hałasem związanym z działalnością marketu.

Firma Leroy Merlin działa w Polsce od 1994 roku. Pierwszy market sieci powstał w 1996 r. w Piasecznie pod Warszawą. Na początku 2013 r. spółka posiadała 44 sklepy w dużych i średnich miastach, o powierzchni handlowej od 6 do 18 tysięcy m2. Market w podpoznańskich Złotnikach zaprojektowała firma Woźniak Projekt - Pracownia Architektury i Projektowania.

PTB Nickel, firma rodzinna z Suchego Lasu, działa na rynku budowlanym od prawie 22 lat.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum