Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rada Warszawy zwiększyła liczbę koncesji alkoholowych w mieście

Rada m.st. Warszawy podczas czwartkowej sesji zagłosowała za zmianą uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w mieście. Radni zdecydowali, że będzie można wydać o 870 więcej zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Chodzi o sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Limity w gastronomii pozostają bez zmian.
Reklama

Jak przypomniano, do tej pory w Warszawie obowiązywał ustalony przez władze limit 5850 zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych do 4,5 proc. zawartości alkoholu oraz na piwo. Ponadto 5660 zezwoleń można było wydać na sprzedaż napojów alkoholowych powyżej 4,5 proc. do 18 proc. zawartości alkoholu, a także 4590 zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych powyżej 18 proc. zawartości alkoholu. Zezwolenia te zawierają wszystkie wydane koncesje, czyli te przeznaczone do spożycia w miejscu sprzedaży i poza nim.

Nowelizacja uchwały - za którą w czwartek głosowali stołeczni radni - zwiększy liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży o zawartości do 4,5 proc. alkoholu oraz na piwo - o 290; powyżej 4,5 proc. do 18 proc. alkoholu (z wyjątkiem piwa) - o 310 oraz powyżej 18 proc. alkoholu - o 270.

Jednocześnie uchwała pozostawia na dotychczasowym poziomie liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, czyli w gastronomii.(PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

nmk/ mark/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum