Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Raport ekonomia współpracy w Polsce (zniżka dla czytelników dlahandlu.pl)

92% polskich użytkowników internetu zetknęło się już z usługami ekonomii współpracy, a 43% z niech skorzystało - wynika z raportu „Ekonomia współpracy w Polsce 2016”, który porządkuje i analizuje zjawisko ekonomii współpracy (Collaborative Economy). Patronat merytoryczny nad raportem objęły ABR SESTA, Deloitte i Sieć Sensownego Biznesu.
Reklama

Ekonomia współpracy to znacznie więcej niż serwisy typu UBER, Blablacar, Airbnb, Kickstarter, PolakPotrafi.pl, TakeTask czy Khan Academy. Jest to fundamentalna zmiana modeli organizacyjnych i dystrybucyjnych, idąca w kierunku rozproszonych sieci połączonych ze sobą jednostek i społeczności, co umożliwia radykalne zwiększenie efektywności wykorzystywanych zasobów.

Dzięki rozbudowanemu badaniu przeprowadzonemu na próbie 1406 osób przez instytut badania rynku ABR SESTA, można zyskać głęboki wgląd w środowisko użytkowników ekonomii współpracy w Polsce, ich doświadczenia, postawy oraz motywacje. Aż 92% polskich użytkowników internetu zetknęło się już z usługami ekonomii współpracy, a 43% z niech skorzystało. Sam termin „ekonomia współpracy” jest już znany 18% polskich internautów. Badanie ukazuje również wiele ważnych wniosków dotyczących zaufania oraz symboli statusu obalając częste stereotypy np. o tzw. millenialsach. W ciągu najbliższego roku można spodziewać się co najmniej 53% więcej przypadków skorzystania z usług ekonomii współpracy.

Ekonomia współpracy to inna filozofia biznesowa, zmieniająca dotychczasowe „zasady gry”. Opiera się na wielu nowych i nieintuicyjnych dla „tradycyjnego” biznesu praktykach jak np. rozproszenie i efekty sieciowe zamiast centralizacji procesów i efektów skali. Prowadzi to do rozmycia granicy pomiędzy producentami a konsumentami transformując to jak produkujemy, użytkujemy, finansujemy i uczymy się.

Ekonomia współpracy jest spójnym opisem wielu dziedzin, modeli biznesowych, trendów i stylów życia, które wydają się być luźno połączone, a jednak łączą je pewne fundamentalnie ważne jakości.

Raport jest skierowany przede wszystkim do osób będących motorami zmian w swoich organizacjach lub osób aspirujących do takiej roli, ale także dla wszystkich, których tematyka ekonomii współpracy interesuje ze względu na jej potencjalny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Raport podstawowy jest dostępny bezpłatnie na stronie www.ekonomiawspolpracy.pl.

Poniżej specjalny link z zaszytym rabatem 10% dla czytelników dlahandlu.pl na zakup
raportu w pełnej wersji i kodem śledzącym:

http://ekonomiawspolpracy.pl/?coupon_code=dlahandlu

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum