Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Redcoon w polskich strukturach Media-Saturn Holding

Do portfolio marek należących do koncernu Media-Saturn 1 kwietnia dołączył sklep internetowy redcoon.pl.
Reklama

Sklep internetowy redcoon działa w 8 krajach europejskich, w tym od 2008 roku także w Polsce. Oferta sklepu to ponad 35 000 produktów w głównych kategoriach związanych z elektroniką dla domu i biura oraz z nowymi technologiami m.in. AGD, RTV, komputery, sprzęt fotograficzny, sprzęt ogrodowy, elektronika sportowa i rekreacyjna, instrumenty muzyczne i akcesoria.

Rozpoczęty w październiku 2015 roku proces włączenia spółki redcoon w struktury Media-Saturn Holding Polska został zakończony. Tym samym z dniem 1 kwietnia br. redcoon stał się integralną częścią holdingu i trzecią, obok Media Markt i Saturn marką w firmir. Redcoon.pl będzie operował na zasadach niezależności, uzupełniając aktywności marek Media Markt i Saturn w internetowym kanale dystrybucji.

Kierowanie polską spółką redcoon zostało powierzone zarządowi w składzie: Paweł Kuźma (CEO/CPO), Piotr Zemło (COO), Paweł Trembulak (CFO). Zakończenie procesu integracji wiąże się
m.in. z reorganizacją zespołów obu przedsiębiorstw oraz przeniesieniem pracowników redcoon
do biur centrali holdingu w Warszawie. Ma to zapewnić optymalizację zasobów ludzkich oraz lepsze wykorzystanie potencjału rynku.

Przyjęty model biznesowy oparty na prowadzeniu działań sprzedażowych w ramach trzech autonomicznych marek otwiera nowe perspektywy rozwoju zarówno dla całego holdingu, jak i spółki redcoon.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum