Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Referendum strajkowe w Biedronce przedłużone, wstępnie do 30 czerwca 2020 roku

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Jeronimo Martins Polska S.A. poinformowała, że decyzją Komisji zostało przedłużone referendum strajkowe do 30 czerwca 2020 roku. Ma to związek z prowadzonym postępowaniem prokuratorskim, dotyczącym utrudniania przeprowadzenia referendum strajkowego zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.
Reklama

NSZZ „Solidarność” przypomina, że 8 sierpnia br. prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych wydał nakaz na JMP S.A. udostępnienia danych osobowych pracowników zatrudnionych w JMP S.A. celem przeprowadzenia referendum strajkowego. Do dnia dzisiejszego JMP nie wykonało nakazu wydanego przez UODO - podają związkowcy.

W maju br. prokuratura we Wrześni umorzyła postępowanie dotyczące utrudniania prowadzenia referendum strajkowego i nie przekazania listy zatrudnionych pracowników w JMP. Umorzenie zostało zaskarżone do sądu we Wrześni. 12 września odbyło się posiedzenie sądu w tej sprawie, a sąd przyznał rację NSZZ ,,Solidarność" w JMP S.A. i cofnął umorzenie, kierując ponownie sprawę do prokuratury.

- W związku z toczącymi się sprawami przed urzędami państwowymi, referendum strajkowe nie może być zakończone, musi być otwarte do zakończenia postępowań w sądzie, prokuraturze oraz UODO. Jeżeli sprawy zostaną zakończone to decyzją komisji zakładowej czas trwania referendum zostanie skrócony - poinformowali związkowcy.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum